Dünya senin ceza sahan mı?

ABD yeşil sahaları da operasyon 'sahası' yapmaz inşallah!

Dünya senin ceza sahan mı?

Ganalı kara çocukGyan

200 yıl önce dedelerini köle olarak götürenlerin torunlarını ve dedelerinin sülbünden gelen beyazlamış siyahîleri yeşil sahada yendi kara çocuklar. ABD sahrada ya da savaş alanında yenilmiyor. Kara çocuklar ve yüzlerine kara çalınmış çocuklar bunu öğrendiler. Masa başında asla yenemeyeceklerini bildikleri doyumsuz bir düşman geldi okyanusun ötesinden Afrika’nın kan akan çenesine. Ganalı çocuklar ‘herkesin önünde de bizi hileyle yenemezler ya!’ deyip, kara bacaklarıyla, tüm mağlupluklarının hıncıyla daldılar ayak topuna. ABD Futbol Takımı yenilmez olmadıklarına bir daha inandı yüzlerine kara çaldıkları çocukların önünde. A. Gyan golünü attıktan sonra atalarının ruhları rahatlamış kadar mutlu bir yüzle gökyüzüne baktı ve daha sonra çimlere gömdü yüzünü. Yenmek, mutlu ederdi insanı. Hele ki her daim haklarını yiyen bir devletin takımıysa yendikleri; geri kalan ömürleri yağma olsundu!

ABD’ye gol atılmaz!?

Ben ABD’li şahinlerden olsam, hele de hemen gaza gelip, yahudi lobisinden korkup “İHH’yı terörist ilan edelim!” diye höyküren 87 senatörden biri olsam, Gana doğumlu kız, erkek, kedi, tavşan, vaşak, aslan… canlı namına Afrika’nın beyninin altındaki soğancık bölgesi Gana’da türemiş hiçbir canlıyı Birleşik Devletler’e almaz, bir an önce senatodan “Gana Halkı Teröristtir!” kararını çıkartmayı ulusal bir vazife bilirdim!

Gana Milli TakımıYani şimdi, atalarının ruhu rahat etsin diye senden sonra gelenlerin uykusunu kaçırmaya değdi mi be Gyan. Hem sırt numaran 3! Ne demişler çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, 3. Gyan’dır mı diyeceğiz artık?!

Çeyrek finale kalma mücadelesi verilirken ABD donanmasına bağlı 11, İsrail donanmasına bağlı 1 gemi Mısır karasularından Süveyş Kanalı’na geçiş yapmış, sinsice Basra Körfezine doğru ilerliyorlar. Muhtemelen güzergâhta İran Kızılay’ına ait olan Gazze yardım gemileriyle karşılaşacaklar!.. Sonrasını ise Fidel Castro 26 Haziran 2010 tarihli Granma Gazetesindeki makalesinde “yanılmış olmayı o kadar isterim ki…” diye kaleme almış:

Castro sporu destekler; ABD ve jandarmasını asla!

“İnsanlığın düşmanları her adımlarını ölçüp biçerek atıyorlar. Özellikle aklında sadece kâr hırsı ve hammadde olan, insanlığın ortak değerlerini gözardı eden ABD emperyalizmi.

16 Haziran günkü yazımda şunları yazmışım: "Bu cehennem habercisi gibi gelişmeler Dünya Kupası maçları arasında unutulup gidiyor, kimsenin umurunda olmaksızın."

Bu önemli spor olayı en çekişmeli aşamasına giriyor. 14 gün boyunca 32 ülkeden futbolcular ilk 16'ya girebilmek için çaba gösterdiler. Şimdi ise çeyrek finale, yarı finale ve finale kalabilmek için mücadele edecekler.ABD donanması

Futbol fanatizmi giderek artmakta, dünya üzerinde milyonlarca insanı etkisine almaya başladı bile.

Artık şunu sorabiliriz; kaçımız şu sıralarda ABD donanmasının en büyük uçak gemilerinden Harry S. Truman'ın beraberinde nükleer denizaltılarla birlikte Süveyş Kanalı’ndan geçerek İran Körfezi’ne doğru yol almakta olduğunu biliyoruz?

ABD donanmasına eşlik eden gemiler arasında benzer ateş gücüne sahip İsrail savaş gemilerinin de olduğu bilinmekte. Bu donanma İran'a uygulanan abluka uyarınca ülkeye giriş çıkış yapan ticarî gemileri arama yetkisine sahip olacak.

Şimdi zaten İran açıklarında bulunan ABD donanmasına, ABD ve İsrail savaş uçaklarını taşıyan uçak gemisinin varması bekleniyor.

İşin en düşündürücü yanı ise ABD'nin Ortadoğu’daki jandarması İsrail'in elinde son derece gelişmiş nükleer silahlar ve bunları kullanabilecek modern savaş uçaklarının bulunuyor olması.

İran Şahı 1979 yılında tek bir silah atılmadan Ayetullah Humeyni tarafından devrilmişti. ABD, İran'a karşı savaş açan Irak'ı desteklemiş ve Irak tarafından İran ordusuna ve Devrim Muhafızlarına karşı kullanılan kimyasal silahları tedarik etmişti. O dönemler Bağlantısızlar Hareketinin lideri konumunda olan Küba bu konuyla ilgili bilgiye sahipti. Savaşın etkilerine maruz kalan sivillerin durumunu da çok iyi biliyorduk. Bugün İran Cumhurbaşkanı olan Mahmut Ahmedinejad o dönemde Devrim Muhafızları 6. Ordu komutanı olarak İran - Irak Savaşının en sıcak çatışmalarının yaşandığı batı cephesindeydi.

Fidel CastroBugün 2010 yılında 31 yıldan sonra ABD ve İsrail devletleri, İran silahlı kuvvetlerinin milyonlarca askerini, hava, deniz ve kara kuvvetlerini ve Devrim Muhafızlarını hafife alıyor.

Bu saydıklarıma 12-60 yaş arasındaki 20 milyon erkek ve kadın ile toplam 70 milyon nüfusa sahip, düzenli şekilde milis eğitimi alan bir toplumu ekleyin.

Artık ABD özel harekât kuvvetleri ve istihbaratı tarafından batırıldığı bilinen Güney Kore savaş gemisi Cheonan'ı batırmakla suçlanan Kuzey Kore yönetimi ise İran'a saldırıldıktan sonra sırada kendilerinin olduğunu çok iyi biliyor.

Gamsız futbolseverler Dünya Kupası maçlarının tadını çıkarmaya baksın. Kahraman halkımıza, hayat ve umut dolu Küba gençliğine, o muhteşem çocuklarımıza ve daima iyi geleceklerini aklımızdan çıkartmadığımız insanlığa şunları söylemeyi görev addediyorum; bu gelişmeler bizi hiçbir şekilde şaşırtmıyor.

Sadece, bir kaç bin yıl içinde insanoğlu tarafından gerçekleştirilen sayısız hayallere ve geliştirilen uygarlığa acıyorum.

Devrimci hayallerimiz gerçekleşmeye ve anavatanımız ayakları üzerinde doğrulmaya başlamışken, "yanılmış olmayı o kadar isterdim ki!"

Zulüm biz uyurken ya da mutluyken gelir

Amerika ve özellikle İsrail dinî bayram ve günlerde saldırmayı sever. Son zamanlarda ise Berlin Olimpiyat Oyunları’nın intikamını tekrar tekrar alırcasına festival ve turnuva zamanlarında şer güçlerini salıyorlar dünyanın üzerine. İnsanlar coşarken, kuzuları boğazlayan kurtlar gibi.

Castro’nun da dediği gibi “yanılt bizi ey İsrail, bir kere olsun yanılt bizi ey ABD!” diyoruz. Yoksa Gyan’ın ve Gyanların attığı goller boşa gidecek tüm ezilmişlerin atalarının kemikleri bir daha sızlayacak.

Bizlere “spor, sevgi ve kardeşliktir!” diye yutturdular be A. Gyan! Varsın Dünya Kupası'nı da ABD alsındı. Bir o eksikti müzelerinde masum kemiklerin yanına koymak için! Sömürdüğü ülkelerin madenlerini çalıp yığdığı hazinesinin tepesine taç yapardı o kupayı da…

 

Mansur Yılmaz, “kuralsız takıma karşı egzersiz yapmak -besili atlar tutmak- farzdır” diyor

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2010, 20:48
banner12
YORUM EKLE

banner19