Dostr'den eşsiz bir koleksiyon!

Dünyaca ünlü fotoğraf paylaşım sitesi olan Flickr'daki en büyük Türk grubu Dostr, ilk sergisini açtı..

Dostr'den eşsiz bir koleksiyon!
Rüya / Dream, Dostr
(+)

45 fotoğrafçıdan eşsiz bir koleksiyon 

Dünyaca ünlü fotoğraf paylaşım sitesi olan www.flickr.com’daki en büyük Türk grubu Dostr, ilk sergisini açtı. 

Üyelerine gezileriyle, paylaşımlarıyla geniş bir altyapı sağlayan grup ayrıca kurulduğu günden beri doğa, tabiat, şehir gezileriyle grup üyelerinin birbirini daha yakından tanımasına ve bilgilerini pekiştirmesine de imkân veriyor.  

Hazırlık  çalışmalarına 2 ay önce başlayan 4 kişilik ekip “sahibinin en iyileri” olarak nitelendirdiği tam 145 fotoğrafı “Rüya”  isimli karma fotoğraf sergisinde fotoğraf severlerin ve görsel sanat meraklıların beğenisine sunuyor. 

5 mart saat 18:00 da açılış kokteyline katılan arkadaşlara sergi hakkında ne düşündüklerini soralım: 

Furkan Cantürk: Sergi gerçekten müthişti. Dostr dostlarıyla beraber sergi de olmak çok sevindirici. Genç yaşta insanın karelerinin duvarlarda görmesi güzel oluyor. Emeği geçenlere ve katılanlara çok teşekkür ederiz.

Dostr, Rüya
Dostr, Rüya
Dostr, Rüya
Dostr, Rüya
Dostr, Rüya
Dostr, Rüya
Dostr, Rüya

Resimleri büyütmek için üzerini tıklayın.

Rana Çolak: Hakikaten ben bu kadar güzel bir sonuç çıkacağını beklemiyordum. Emek verildikten sonra beğenilmek çok güzel bir duygu. Arkadaşlarımız ciddi emek sarf ettiler ve gecenin sonunda tüm misafirlerin yüzünde mutluluk vardı. Fotoğrafların baskısı çok kaliteli idi. Sunumlar, yerleşim, ortamın kullanımı da öyle… İnşallah bu sergi, bir sonraki sergimizi fişekler.

Rukiye Sevilay Taşçı: "Rüya".. Gerçekten "Rüya" gibiydi, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. 

Tuba Özçelik: Dostr Rüya, dostluğun flickr'daki karşılığı, sadece fotoğrafların değil, dostluğun sergisi oldu. Dostlarımız sadece sergiye hazırlık sürecinde değil, açılışımızda da bizleri yalnız bırakmadı. Şehir dışından da birçok dostumuz ziyaret etti, gördüğümüz ilgi ve destek bütün yorgunluğumuza değdiği hissini yaşattı ben ve ekip arkadaşlarıma. 2 aylık bir hazırlık süreci olduğundan, sergiyi oldukça başarılı buluyoruz, çünkü farklı şehir ve ülkelerden 45 kişiyi ve 145 fotoğrafı bir araya getirmek ve sanatların yoğunlukla sergilendiği merkezi bir yerde sergilemek nasip oldu bizlere. 

Rüyamız gerçek oldu ve daha birçok rüyamızı da gerçeğe dönüştürmek için de içimiz kıpır kıpır. Bu ilkin son olmaması duası ile… Tüm katılımcı, ziyaretçi ve Rüya organizasyon ekibine içten teşekkürlerimi sunuyorum. 

Asuman Sarı: 45 güzel göz bize gördükleri 145 güzel rüyayı, muhteşem kareleriyle anlattılar.  Görülen rüyalar çok güzel ve anlamlıydı. Hepsinin gözüne, gönlüne, yüreklerine sağlık... 

Emre Eryılmaz:  Sergimiz, içinde barındırdığı eserlerin karma olduğu kadar, açılış kokteyline gelen ve halen gezmekte olan insanların da, toplumun her kesiminden bireyler olduğunu göz önüne alacak olursak, Rüya isimli sergi, sadece sanatın veya sanatseverin değil birçok kesimin düşüncenin ve hayat tarzının ortak paydası olmuştur. Gecenin ilerleyen saatlerinde, açılış kokteylinden ayrılan insanların yüzündeki mutluluk ifadesinin bir benzerini, çok sevdikleri bir dost veya akrabasının düğününden ayrılırken de görebilirdik.

Açılışın ertesi gününün gecesinde salona uğrayıp ziyaretçi defterine kısaca göz attığımda da, bu serginin aldığı olumlu eleştirilerin yazılı ifadesi bile Dostr grubunu, bir ikincisi için cesaretlendirmeye yetecektir. Medyada da geniş yer bulan Rüya fotoğraf sergisinin, grubumuzun ilk sergisi olduğu için belirli bir konu çerçevesi içerisinde değil, karma bir sergi olmasını böylelikle üyelerimizin yıllardır çektikleri fotoğraflardan oluşan geniş arşivlerindeki en beğenilen eserlerini atıl vaziyetten kurtarmayı ve bunu insanların da beğenisine sunmayı amaçladık. Belki bir ikincisi belirli bir konu etrafında gelişebilir. Bunu tabi ki zaman gösterecek. 
 
Bu bir ilk!

Rüya Fotoğraf Sergisi, bir hayalin (sanalın) gerçeğe dönüşmesi adına, Türkiye'de yapılmış bir fotoğrafçılık içerikli internet grubu tarafından düzenlenen ilk sergidir. Umarız bu sergi diğer gruplara da örnek teşkil eder ve onları bu konuda cesaretlendirir. Böylece fotoğraf adına daha birçok sergi ile tanışabiliriz. Ben müsaadenizle dunyabizim.com'un bize ayırmış olduğu bu sayfadan, serginin açılmasına eserleriyle katkıda bulunan tüm fotoğrafçı Dostr üyelerini ve beni organizasyon aşamasında yalnız bırakmayan halen yorgun gözlerle salonu gezmekte olan değerli organizasyon ekibinin üyeleri; 

- Eserlerin baskı ve görsel dizayn işlerinden sorumlu Ayberk Sevimli'ye,  
- Organizasyon sözcümüz grup yöneticisi Tuba Özçelik'e,  
- Üyelerden gelen ham veri ve bilgilerin işlenip listelenmesini sağlayan enformasyon sorumlumuz M. Emin Gürsoy'a en içten teşekkürlerimi sunuyorum. 
 
14 Mart'a kadar açık olan sergimizde görüşmek dileğiyle

Sergi "Rüya / Dream" adıyla 05-14 Mart arasında Denizatı Sanat Galerisi'nde gezilebilir. Açık adres ise şöyle: İstiklal Cad. Emir Nevruz Sok. No:10/5  Galatasaray, Beyoğlu. Telefonla bilgi edinmek isteyenler (0212 ) 251 50 58 no’lu numarayı arayabilirler.  

Pratik adres tarifi : Sergimiz, Avrupa Yakasında bulunan Taksim Meydanı yakınında, İstiklal Caddesi üzerindeki Galatasaray Lisesi'nden, tramvay rayları boyunca aşağı doğru inerken 150 metre ilerde sağ taraftaki Koska Helvacısı'nın olduğu binanın 2. katında bulunan Denizatı Sanat Galerisi'ndedir. Bina girişi helvacıyı geçince ilk sağda bulunan sokaktadır. 
 
Sergi Pazar harici her gün 11:00-19:00 arası ziyaret edilebilir.. 
Pazar günü ise 13:00-20:00 arasında ziyaret edilebilir. 

 

Feyza Öztürk sanat severlere önerdi

Yayın Tarihi: 10 Mart 2010 Çarşamba 15:08 Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2010, 16:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan Cantürk
Furkan Cantürk - 13 yıl Önce

Böyle güzel bir haberin hazırlanması gerçekten çok hoş
ellerinize sağlık feyza Hnm=)

e_fe
e_fe - 13 yıl Önce

verilen emekleri sonuna kadar hak etmiş ve unutulmazlar arasına girmiş bir sergi.

Amine Gültekin
Amine Gültekin - 13 yıl Önce

İstanbul'da bulunsam ziyaret etmeyi cok isterdim.Eminim ki harika bi sergidir.Organizatörlerimizin hepsini sergi icin,Feyza Hanım'ı da bu güzel haberi icin tebrik ederim.=)

banner19

banner36