Dostluğun ilk harfiydi

Pendik Belediyesi, Fethi Gemuhluoğlu'nu bir programda andı. Gidemeyenler için güzel bir imkan var haberimizde.

Dostluğun ilk harfiydi

Burç FM'in, kültürün ve sanatın nabzını tutan programı "Kültür Sanat Özel" bu hafta, Pendik Belediyesi'nce tertiplenen "Dostluğun İlk Harfi Fethi Gemuhluoğlu" faaliyetinde Fethi Gemuhluoğlukonuşulanlara yer verdi.

Cihat Şimşek'in hazırlayıp sunduğu Kültür Sanat Özel'in müdavimleri, verdiği burslarla önemli devlet adamlarının yetişmesine vesile olmuş ve onlara abilik yapmış bir ismi, Fethi Gemuhluoğlu'nu, onu yakından tanıma şansına erişmiş Prof. Dr. Mehmet Genç, Prof. Dr. Sadettin Ökten, Prof. Dr. Ahmet Güner Sayar ve Prof. Dr. Nazif Gürdoğan'ın ağzından dinledi.

Pendik Belediyesi Fethi Gemuhluoğlu için "Dostluğun ilk harfi Fethi Gemuhluoğlu" adı altında bir anma faaliyeti tertipledi. Faaliyet Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi'nde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adına Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ın iştiraki ile gerçekleştirildi. Gemuhluoğlu'nun hususi eşyaları ve fotoğraflarından oluşan sergi açılışı ve belgesel film gösteriminin de bulunduğu faaliyet kapsamında Fethi Gemuhluoğlu'nu yakından tanıyan isimlerin konuşmacı oldukları bir de açık oturum yapıldı. Araştırmacı - Yazar Sadık Yalsızuçanlar’ın başkanlık ettiği oturumda Prof. Dr. Mehmet Genç, Prof. Dr. Sadettin Ökten, Prof. Dr. Ahmet Güner Sayar ve Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, Fethi Gemuhluoğlu'nu anlatan birer konuşma yaptı.

Gidemeyenler için güzel bir fırsat!

Bu birbirinden değerli isimler Fethi ağabeylerini anlatırken Kültür Sanat Özel mikrofonları kayıttaydı. Gidemeyenler için programı takip eden Cihat Şimşek, faaliyetten aldığı kayıtları 2 Ocak Pazar tarihli Kültür Sanat Özel'de yayınladı ve programa Prof. Dr. Mehmet Genç'in Fethi Gemuhluoğlu'nu anlatan konuşmasıyla başladı. 

Burç FM'de her Pazar saat 10'da yayınlanan Kültür Sanat Özel, İstanbul'un çeşitli irfan meclislerinde konuşulanları gidemeyenler için derliyor.

Programın ilgili bölümünü dinlemek veya indirmek için tıklayın: //burcfm.com.tr/bolum_82503-kultur-sanat-ozel.html

 

 

Cihat Şimşek konferans salonlarından bildiriyor

Yayın Tarihi: 04 Ocak 2011 Salı 00:54 Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2011, 14:31
YORUM EKLE

banner19

banner36