Doğu ve Güneydoğu İstanbul'da!

ÖNDER'in organizatörlüğünde Doğu ve Güneydoğu'dan İmam-Hatipliler İstanbul'a geliyor..

Doğu ve Güneydoğu İstanbul'da!

 

11053ÖNDER Eğitim Komisyonu tarafından yapılan bir organizasyonla Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’ndeki imam-hatipli öğrenciler İstanbul’a geliyor.

Geçtiğimiz yaz benzeri yapılan organizasyonun oldukça ilgi uyandırması nedeniyle 27-31 Ocak tarihleri arasında organizasyon yeniden gerçekleştirilecek. 5 gün 5 gece sürecek olan etkinlikler arasında İstanbul’un simgeleşen yerlerine geziler, sosyal ve sportif faaliyetler, eğitim seminerleri, okuma saatleri gibi programlar yer alacak. “Kardeşim Dedim!” sloganıyla yola çıkılan organizasyonda Ayasofya, Topkapı Sarayı, Çamlıca Tepesi,  Panorama Müzesi, Minyatürk gibi birçok yere yapılacak gezilerin yanı sıra, yüzme, tenis, halı saha maçı, Kur’an, Hadis ve kitap okuma programları olacak. Organizasyon için başvurular ÖNDER Genel Merkez’e yapılıyor.

11055ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut, “Ülkemizin doğusu ve batısıyla bütün evlatları bizim için değerlidir. Doğu ve Güneydoğu’da okuyan çocuklarımızın Osmanlı ve diğer medeniyetlere başkentlik yapmış olan, bünyesinde bu tarihi ve kültürel birikimi taşıyan İstanbul’u görmelerini ve İstanbul’daki kardeşleriyle buluşmalarını arzuluyoruz. İnşallah Önder olarak bunu gerçekleştireceğiz ve birlik ve beraberlik adına önemli bir hizmete imza atacağız” dedi.

Öğrencilere çok sayıda hayırsever daha şimdiden kitap, defter, eşofman yardımında bulundu. Hediye gönüllüleri platformu adı altında toplanan bu yardımlar öğrencilerimize yapılacak bir törenle takdim edilecek.

 

İsmihan Şimşek güneş doğudan yükselir dedi

 

11056

Yayın Tarihi: 27 Ocak 2010 Çarşamba 09:48 Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2010, 21:15
banner25
YORUM EKLE

banner26