Çocuklar yazı dolu dolu geçirecek

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Yaz-Et Programı 28 Haziran'da başlıyor.

Çocuklar yazı dolu dolu geçirecek

Bir eğitim dönemini için daha son zil çaldı. Çocukların okullarında, ders kitaplarında, test sorularında bulamadıkları dinî eğitimi almanın tam zamanı.

Çocuk Kur’an’la yaşamanın yolunu öğrenmeli

AGD YAZ-ET
(+)

Çocuk ancak Allah, Peygamber sevgisiyle yaşayabileceğine inanmalı, nasıl yaşanacağını anlamalıdır. Kur’an’ı kendine rehber edip bu yaşamında yoldaş etmeli, onunla yaşamanın yolunu öğrenmeli; bunlar olmadan hayatı tanımayacağını bilmelidir. Bir örnek olarak Peygamberimizi tanıtmalı. O'nun çocukluğunu, gençliğini, yaşamını, bizi çok sevdiğini, güler yüzlü, tatlı dilli, şefkat dolu bir baba, canlar canı bir dede olduğunu anlatmalı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), yaz aylarının başlaması ile beraber çocuklar için çeşitli etkinliklerden oluşan programlar düzenliyor. Etkinlikler çerçevesinde temel dinî bilgileri çocukların severek katılacakları faaliyetlerle beraber sunmayı amaçlayan AGD, bu yaz aylarının da katılımcı çocuklar için dolu dolu geçmesine katkı sağlayacak.

YAZ-ET nedir?

Her yıl ilköğretim ve lise seviyesindeki gençlerin milli-manevi ve ahlakî gelişmeleri için düzenlenen sosyal sportif ve kültürel faaliyetlere çekici hale getirdiği bir yaz etkinlikleri çalışması YAZ-ET.

AGD YAZ-ET
(+)

Çeşitli gezilerin yanında pikniklerin yer alacağı etkinliklerde spor olarak voleybol, basketbol, tenis ve yaz aylarının vazgeçilmezi havuz eğlenceleri var. Etkinliklerin eğitim kısmında Temel Dinî Bilgiler, İman Esasları, İslam Yüksek Ahlakı, Temel Kur’an Bilgisi, Peygamber ve Sahabe Hayatları, İbadet Bilgisi başlıkları altında dersler veriliyor.

Yeni ve kalıcı pek çok arkadaşlıkların kurulmasına vesile olan etkinliklerden çocuklar, uzun süre unutamayacakları güzel anılarla ayrılıyorlar.

Farklı alanlardan öğretmenler, eğitimciler, gönüllü üniversite öğrencileri ile bu faaliyetleri yürüten dernek, dinî bilgiler için gönüllü hafızlardan faydalanıyor. Uzun yıllardır yaz etkinliklerini (YAZ-ET) başarı ile yürüten AGD, bu etkinlikleri gelenekselleştirmiş durumda. Çocukların zorunlu ve temel dinî bilgileri alması için çalışmalarını yürüten dernek, çeşitli etkinliklerle beraber komple bir hizmet sunuyor.

Yatılı’sı var, yatısız’ı var

Okulların kapanmasıyla birlikte YAZ-ET eğitimlerini başlatan AGD, İstanbul’un 39 ilçesinden binlerce öğrencinin katılacağı programına start veriyor. Bu programın yanı sıra İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakasında birer merkezde yatılı olarak da 6 haftalık bir etkinlik düzenleyecek. İlköğretim ve ortaokul öğrencilerine yönelik olan program her alanda uzman isimlerle verdiği eğitimin kalitesini de yükseltiyor. Öğrencilere hazırladıkları sosyal aktiviteler, havuz programları ve diğer sportif faaliyetlerle yaz rehavetine karşı tedbirler alınıyor.

Yaz etkinlikleri takvimi:

Başvuru tarihi: 22 Mayıs–28 Haziran arası.

Başlangıç: 28 Haziran 2010.

Bitiş: 06 Ağustos 2010.

Bilgi için: 0 212 534 88 00 / [email protected]

AGD YAZ-ET

Gülizar Sönmez bildirdi

Yayın Tarihi: 23 Haziran 2010 Çarşamba 16:11 Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2010, 23:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
İşte BÖYLE
İşte BÖYLE - 12 yıl Önce

İşte böyle AGD eski MGV gibi hayr'a hizmet etsin, siyasete bulaşmadan..

Saynur Baysal Öztürk
Saynur Baysal Öztürk - 12 yıl Önce

Aksaray AGD de aynı kapsamda programını hazırlamış durumda. Ümit ediyorum ki, gençlerimiz için, çocuklarımız için faydalı olacak.

abdullah
abdullah - 12 yıl Önce

çok güzel oluyor hersene

banner19

banner36