Bu çağrı sana ey okur!

Çocuklar bu dünyayada saflığın, temizliğin ve aslolan adaletin simgesi olarak geliyorlar. Peki, biz onlara ne kadar sahip çıkabiliyoruz?

Bu çağrı sana ey okur!

Kim bu çocuklar?

Birbiri ardına sıralanmış bir grup çocuk. Yaşları 7, 8, 9. Hatta birkaç aylık bir bebe bile var. Kim bunlar?

YetimYetimYetimYetim
YetimYetimYetimYetim

Gözlerinden anladın değil mi dostum?

Onlar yetim

Anne ve babaları terörist İsrail tarafından katledilmiş ümmetin yetimleri onlar.

Bu ufaklıklara Cansuyu Derneği yetim bursu veriyor ve bu resimler de kayıt esnasında çekilmiş. İHH da binlerce çocuğa bakıyor, diğer yardım kuruluşlarımız da. Peki, yeterli mi? -Asla!

Bizim en büyük yetim sahibi kuruluşumuz İHH ve o da 15 Bin civarında yetime sahip çıkıyor. Oysa sadece bir Misyoner örgüt birkaç milyon yetime sahip çıkabiliyor. Bu utanç yeterli sanırım bize. Bangladeş’in, Mozambik’in, Pakistan’ın Müslümanlarının emanetlerine Hıristiyan Misyoner örgütleri sahip çıkıyor.

O halde?

O halde ey okur, bir yetim’e de sen/ben/biz sahip çıkmalıyız.

Cansuyu Yetim

Yukarıdaki yetimlere Cansuyu sahip çıkmış. Sen de destek olabilirsin. Bir yetimin aylık gideri ortalama 75TL. Burada detaylı bilgi var: http://www.cansuyu.org.tr/tr/modul/faaliyetlerimiz/faaliyetlerimizkategoridetay.aspx?ID=82&t=3

İHH Yetim

İHH’nın Yetim projesi ise neredeyse beş yıldır devam ediyor. Bu projeyle ilgili bilgiye de şuradan ulaşabilirsin: http://www.ihh.org.tr/yetim/tr/

Başka projeler de var. Aradıktan sonra bulunuyor.

 

M. Mustafa Uzun, yetimlerin gözlerine bakabilme ümidi ile yazdı

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2010, 11:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ali Öngören
Mehmet Ali Öngören - 9 yıl Önce

Kalbimiz orada peki ya cebimiz nerede? Ceplerimizlede cihat etmemizi hatırlattığınız için teşekkür ederiz. Ceplere dikkat. Şişip bizi patlatabilir.

banner19

banner13