Bolu namazla dirildi!

BOLU M.T.T.B Teşkilatı, Namaz Gönüllüleri Platformu'nu davet etti. Abdurrahman Dilipak ve D. Ali Taşçı konuşma yaptılar..

Bolu namazla dirildi!

Bolu M.T.T.B’nin Davetlisi Abdurrahman Dilipak

BOLU M.T.T.B  Teşkilatı, Namaz Gönüllüleri Platformu'ndan davet ettikleri  Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak ve Edebiyatçı- Yazar D. Ali Taşcı’nın katıldıkları Namazla Diriliş adlı programda buluştular. Bolu M.T.T.B bu programda namaz gönüllülerini bir araya getirdi.

Bolu MTTB, Üniversiteliler Talebe Derneği
(+)

Namazda buluştular

Üniversiteliler Talebe Derneği adıyla Bolu’da faaliyet gösteren M.T.T.B’li üniversiteli gençlerin düzenlediği program yatsı namazında sonra Kuran-ı Kerim okunması ve küçük M.T.T.B’li kız çocuğunun  bütün salonun gözyaşlarıyla dinlediği, Peygamber Efendimize (s.a.v) yazılan 40 yaşındasın şiiriyle başladı. Daha sonra Abdurrahman Dilipak ve D. Ali Taşcı hocalarımızın konuşmalarıyla devam etti. İlk söze başlayan D. Ali Taşçı, M.T.T.B ‘nin geçmişteki faaliyetlerini Üstad Necip Fazıl’ın kendilerine her konuda yardımcı olduğunu ve üstadın kendisini adeta uçurumun kenarından çekip aldığını dile getirerek sözlerine başladı ,namazla ilgili  programa katılanları etkileyecek bir çok konuya değindi. 

Bolu MTTB, Üniversiteliler Talebe Derneği

Baban Nuh olsa ne yazar sen gemiye binmedikten sonra

Daha sonra sözü alan Abdurrahman Dilipak M.T.T.B de geçmişte yaptığı çalışmalardan kısa bir özet geçerek “dinin direği olan bu namaz nedir?” diyerek programa başladı. Namazın Müslümanlara bir ödül olduğunu söyleyen yazar ‘’baban peygamber olsa ne yazar sen Hz Fatıma olmadıktan sonra, baban Nuh olsa ne yazar sen gemiye binmedikten sonra ‘’ diyerek herkesin kendi yaptıklarından sorumlu olacağını söylerek sözlerine devam etti.

Bolu MTTB, Üniversiteliler Talebe Derneği
(+)

Allah (cc)’ın insana önce akıl verdiğini sonra kalp verdiğini akıl olmadan imanın kalpte bulunamayacağını söyleyen yazar  önce akıl sonra kalp sonra mide ve en sonunda cinsiyetin olduğunu dile getiren Abdurrahman Dilipak gençlerin amuda kalktığını ve o şekilde düşündüklerini dile getirerek önemli bir soruna parmak bastı.Sözlerini fakirsen sadaka ver  zenginsen paranı hizmette harca Allah (cc )bire 10 bire 100 hatta bire 700 verir öğüdü ile sözlerini bitirdi.

M.T.T.B Bolu teşkilatı  Nisan ayında gerçekleştireceği Kuran-ı kerimin anlamıyla buluşma programına tüm gönüldeşlerini bekliyor 
 

 

Osman Karaca programda bulundu ve aktardı 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2010, 19:05
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammed zahid bursavi
muhammed zahid bursavi - 9 yıl Önce

MTTB'NİN YİNE TÜRKİYE SAHNESİNE DÖNMESİNE SEVİNDİM. BİZİM ZAMANIMIZDAKİ HEYECANINI İNŞAALLAH TEKRARDAN OLUŞTURABİLİRLER. ABDURRAHMAN ABİLERİDE GÖRÜNCE ESKİ GÜNLER GELDİ AKLIMA. ALLAH BOLUDAKİ KARDEŞLERİMİZİN YOLUNU VE ÜSTAD NECİP FAZILIN TARİF ETTİĞİ O GENÇLİĞİ OLUŞTURMALARINI NASİP ETSİN İNŞAALLAH.
BU KARENİN İÇERİSİNDE, MESUT UÇAKANLARI, OSMAN SINAVLARI, ABDULLAH GÜLLERİ, TAYYİP ERDOĞANLARI, SAMİ GÜÇLÜLERİ, İSMAİL AĞABEYLERİ (KAHRAMAN) GÖRÜYORUM. GELECEKĞİN YÖNETİCİLERİNE SELAM OLSUN...

banner19

banner13