Bediüzzaman tırla geliyor!

Efendim, ne güzel bir şey yapmışlar: 'Bediüzzaman Tırı'!

Bediüzzaman tırla geliyor!

Geçen gün Edirne’den yola çıkan bir tır var. Üzerinde Said’i Nursi’nin büyük bir fotoğrafı. Bu tırın amacı Üstad Said-i Nursi’yi tüm ülkeye tekrar(!) tanıtmak. Yeni nesilleri bilgilendirmek. Böylelikle Said Nursi daha geniş kesimlere daha fazla tanıtılabilecek. Tırın resmî ismi: “Bediüzzaman Tanıtım ve Hizmet TIR'ı”.Bediüzzaman Tır'ı

Kapsam biraz dar

Anadolu turu gerçekleştirmeyecek olan tır sadece Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kocaeli ve Düzce’ye uğrayacak.

Üstad nasıl tanıtılacak?

Bilinen o ki broşürlerle ve görüntülerle Üstad tanıtılacak. Eserleri ziyarete gelenlere sunulacak!

Amaç sadece satış mı?

Evet, bu soruyu sormamalıydım belki de? Tırın üstünde “Yeni Asya” logosu gayet belirgin bir şekilde yer alıyor. Sunulan eserler de yanılmıyorsam Yeni Asya Yayınları’nca basılmış olmalılar.

Bediüzzaman Tanıtım ve Hizmet Tır'ı

Bu kadar belirgin bir logo varken maalesef ben iyi niyetimi bozuyorum. Keşke o tırın üzerinde böylesi belirgin bir logo yer almasaydı, hatta hiç bulunmasaydı. Keşke bu toprakların bir büyüğünün tanıtımı olsaydı, o büyük kişinin eserleri kitap ve yayınevi fotoğraflarıyla tırın üzerinde gayet belirgin bir şekilde yer almasaydı.

Bediüzzaman Tanıtım ve Hizmet Tır'ıYok efendim, öyle değil!

Bana “Bizi yanlış anladınız. Siz kötü niyetlisiniz!” diyenler mutlaka olacaktır. Tabii ki bu dediklerine kulak asmayacağım. Niyetleri sahiden de temiz olsa bile kulak asmayacağım! Çünkü tırın üzerinde görünen farklı! Yok, amaç zaten ticaret ise bu tırın isminin bir yerinde "kampanya" kelimesi geçmeli.

 

Cüneyt Çelik “ses ve görüntü bir olsun” dedi

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2010, 16:36
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Emir
Mehmet Emir - 10 yıl Önce

Hiç bir şeyi beğenemeyen, huysuz ve kibirli müslümanlara sesleniyorum!?
Siz neyi seversiniz!?
Risale-i nurun stılması demek bediuzzamanın tanınması demek. Hikmetten pay almak demek. Ve eğer azıcık yayıncılıktan anlasaydınız, bu tırın bir kuruş bile kâr edemeyip, zarar edeceğini bilirdiniz.
Maksadı kitabını satmak olan bir yayınevinin böyle bir işe girişmesi çok saçma! Ancak risale-i nur okutma derdi olan birileri yapar bunu.
Olumsuz yorum yapanları kınıyor, hizmet ehillerini tebrik ediyorum.

Zamane Dini
Zamane Dini - 10 yıl Önce

Din insanoğlunun en çabuk kandıralabildiği inancıdır. Ülkemiz müslümanlarının insanlığa ve dine hizmet amaçlı olmasından ziyade rant amaçlı işler yapmaları genel çerçevede bu üstadların yanlış anlaşılmasına sebep olmaktadır. Gidilen şehirlerde üstadın tanınmasına/anlaşılmasına dair bir anket yapılması niyetin samimiliğini gösterecektir!

Muhterem Uysal
Muhterem Uysal - 10 yıl Önce

evet keşke böyle olmasaydı sırf bir alim insanın ve fikirlerinin tanıtımı olsaydı. ama olmuş bir kere belki yine de niyetleri halisanedir bilinmez. fakat sizin yazınızı okuduğumda sanki haberi sırf o eleştiriyi yapmak için yazmışsınız gibi duruyor. yanlışlıklar bileşeni....

murat doğan
murat doğan - 10 yıl Önce

Öncelikle yanlış bir bilgiyi düzeltmek isterim. Tır Edirne'den Iğdır'a kadar bir çok ile uğruyor. tır üstünde firma logosunu ben de yadırgadım. Bir gruba has kılma yerine daha evrensel olabilirdi. Başlangıçlar mükemmel olmuyor tabi. Böyle bir çalışma gelenek haline getirilip daha da evrenselleştirilebilir.
Sadece bir grubun yayını yerine(tam olarak durum böyle mi bilmiyorum ama logo onu gösteriyor) neredeyse bütün yayınlar alınıp çeşitlilik sağlanabilirdi.

Gülnihal Bimahal
Gülnihal Bimahal - 10 yıl Önce

Herkes Bediüzzaman'ı okuyabilsin diye süper indirim yaptık buyrun kendisiyle tanışın, deseler amenna. Deriz ki işte pazarlama taktiği.

Sadece Bediüzzaman'ı tanıtsalar ona da amenna.

Fakat tanıtıyoruz ayağında Yayınevi reklamı yapmak güzel değil. Sevmedim hiç.

Mustafa UĞURLU
Mustafa UĞURLU - 10 yıl Önce

Ben bu işlerde halis niyet göremiyorum artık. Nurcuların kendi aralarında bile bölücülük yaptıkları ortamda nasıl tevhidi savunacağız sorusunu sormaları lazım. Bana öyle geliyor ki bugün Türkiye'de öz eleştiri yapmaktan uzak olan büyük iki grup var biri Kemalistler diğeri Nurcular. Hangi grup ortaya çıkarsa çıksın hepsi kendi Bediüzzamanını anlatacak. Bir alim daha yüceltmeci tavırla uçup gidiyor. Uyanık olun Nurcular artık kendinize gelin. Ya da uyanık olun Müslümanlar onları kendine getirin.

...
... - 10 yıl Önce

Ayrılıkta hayır vardır ama nasıl ? Şu şekil ki bir taraf diğer tarafı kıskanmadan halis bir duygu ile yaptığı işe destek vermesi lazım ki bu hizmet devam edebilsin. Yoksa herkes birbirini arar hale gelir inanın.

yorumca
yorumca - 10 yıl Önce

müslümanlar birlik olalım, kardeş olalım, birbirimizi sevelim yeter! ..
slogana ne hacet! Şu ya da bu..


banner19

banner13

banner26