Azerbaycan'da başörtüsü yasağı!

Üstad Necip Fazıl bu laik kafalıların yaptığına 'Komünizma' demişti. Günümüzde durum değişmedi..

Azerbaycan'da başörtüsü yasağı!

Kemalizm = Komünizma

Necip FazılÜstad Necip Fazıl Kısakürek bugün Ergenekon olaylarıyla; Türkan Saylan’ın eğitim destek fonları ve paketleriyle, ADD’nin ve ÇYDD’nin sağlamaya çalıştığı dinsizlik dini, kültürsüzlük hareketi, manevi değerlere saygısızlık modası vs. olarak kendini gösteren Kemalizm’e Komünizma demişti.

Gönüllü komünistler başörtüsünü yasakladı

İşte bugün Azerbaycan Rusya’nın gözüne girmek, güç dengelerinin yitirildiği eski komünist Rusya'da yerini sağlamlaştırmak adına başörtüsünü yasakladı. Gönüllü olarak komünist oldu.

Gerek camii yıkımları gerekse hükümetin bazı konulardaki tutumu Azeri Devleti’nin yönetiminde bir dinsizlik olduğunu gösteriyordu ki bugün Azerbaycan Milli Eğitim Bakanı Mısır Merdanov ''Artık hiçbir eğitim kurumunda başörtülü öğrenci de öğretmen de olamaz'' şeklinde bir  açıklama yaptı.

Azerbaycan’da bir çok kanaat önderi ve dernek kayıtsız kalmadı.. Çeşitli açıklamalar yayınlandı. Halk bu durumdan rahatsız. Aynı zamanda komplo teorileri de dönüyor: Ülkede iç karışıklık çıkması için şartlar sağlanıyor ki Rusya Azerbaycan’da düzeni sağlamak üzere ülkeyi işgal etsin, plan bu ve tıkır tıkır işliyor, deniliyor.

Hesap gününü unutmaSoveyetlerin yıllarca yaptığı zulmün aynısını şimdi Azerbaycan hükümeti kendi vatandaşına yapıyor. Bu durumda sadece şu düşünülebilir: Bu devlet kendi vatandaşına yabancı, kendi vatandaşına düşman!

Ülkenin en önde gelen İslami cemaatlerinden MMDİB (Milli Manevi Değerler Birliği) bir basın açıklaması yaparak devletin İslam'la savaşa çıktığını, kanun ve yasakların Allah'ın kanunlarının önüne geçemeyeceğini bildirdi.

 

 

 

Kerem Abadi Azerbaycan’daki Müslümanlara sabır ve selamet diliyor

Başörtüsüne özgürlük!

Yayın Tarihi: 23 Kasım 2010 Salı 17:49 Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2011, 19:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
azer borcali
azer borcali - 11 yıl Önce

Haydar Aliyev, Yezidi bir baba ve Ermeni bir anneden dünyaya gelmistir. Bu konuda Yasin Aslan`in `Baltanin Sapi Bizden` adli kitabina basvurabilirsiniz. Yasin Aslan BALTANIN SAPI BİZDEN adlı eserinde Haydar Aliyev'in Ermeni olduğunu Sovyetler Birliği Adalet Bakanlığının Baş Müfettişi Çudin'in tek nüsha olarak hazırladığı, Azerbaycan Komünist Partisi İkinci Başkanı Polyaniçko'ya sunduğu, aslı ise Moskova'da KGB arşivlerinde bulunan tapu gibi bir belgeyi ortaya koymuştur. Sayin Aslan kitabinda

banner19

banner36