Ayraç çılgınlığı sürüyor!

Bu gençler kitaplarla sizin aranıza girmek için yapmadıklarını bırakmıyorlar!

Ayraç çılgınlığı sürüyor!
S. Süreyya Önder Defter ekibi ile
S. Süreyya Önder Defter ekibi ile

Gözünü hakikate dikmiş bir grup gencin 11 ay önce kurmuş olduğu Alıntılar Defteri, kültür-sanat dünyamıza kendi çabaları ile bir şeyler katabilme derdini kendine şiar edinmiş bir site. Şimdilerde Alıntılar Defteri kitap camiasının kalbinin attığı fuarlarda boy gösteren ayraçları ile gündemde.

Sırrı Süreyya Önder
Sırrı Süreyya Önder

Bir hakikat paylaşım aracı ve kitap okurlarının en sadık ve yalan söylemez yardımcısı olarak ayraca hakkını teslim etmek ve onu reklamların, tanıtımların velhasıl kelam bütün kapitalist unsurlarından arındırarak asli hüviyetine kavuşması için harekete geçen ekip, orjinal tasarımı ve hakikat yüklü mesajını da sırtına alarak edebiyat-sanat camiasını hedef alan ayraçlarıyla yola çıktı ve birçok insana yayınevleri, kitap fuarları ve bizzat elden ele dolaşarak ulaştırıldı ve ulaştırılmaya da devam ediyor.

 

Ayraç bize ne söyler?

Kendilerini "Defter Talebeleri" olarak tanımlayan ekip ayracın bize söylediklerini şöyle aktarıyor:

İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci

"Sevgili okuyucu,

Bilmelisin ki ben herhangi bir ayraç değilim.

Alıntılar Defteri tarafından görevlendirildim. Sürekli okuyor ve ilmimi arttırıyorum. Bu yüzden, beni koyduğun kitabın arasında öylece oturup seni bekleyemem. Okumaya devam eder, kitabı bitirince giderim. Geldiğinde beni bulamazsan, civardaki kitaplardan birindeyimdir. Değilsem anla ki bir okur beni yanına almış yahut hediye etmiştir. O vakit bana kızma. Her kitabın olduğu gibi her ayracın bir kaderi vardır.

Hakkını helal et.

İmza: Ayraç Kitapoğlu''

 

Tüyap Kitap Fuarı ve Alıntılar Defteri Ayraçları

Sitedeki isimlendirme ile Defter talebelerinden Ammar Kılıç imzası taşıyan özgün tasarımlı ayraçlar, ekibin istişare kurulunun defter içerisinden seçerek sırtına yüklediği hakikat yükü ile, fuar yollarında bir anda karşınıza güler yüzüyle çıkacak defter talebelerinin hamleleri ile elinize tutuşturularak kitaplar arasında yaşadığınız mutluluğu ikiye katlayabilir.

Nevzat Tarhan
Nevzat Tarhan

Mutluluklarına şahit olduğumuz birçok insandan birkaçı var ki görülmeye değer kimselerdi. Alıntılar Defteri ayraçları ile kimler fotoğraf çekinmedi ki? Murat Menteş, Samed Karagöz, İbrahim Tenekeci ve Nevzat Tarhan, Sırrı Süreyya Önder...

 

Ayraçlar yalnızca fuar ile kısıtlı değil!

Bu güzel ayraçların temini konusunda fuarlar dahilinde yaşanan dolaşım kolaylığı dışında, Fatih'te bulunan Ağaç Kitabevi ve sevgili büyüğümüz Mevlana İdris'in Eski Kafa isimli kafasında siz kitapseverleri bekliyor olacak. Ayraçları toplu bir biçimde yakın, eş ve dostlarına ulaştırmak isteyenlere de ayraçlar ulaştırılmakta.

 

Samet Karagöz
Samed Karagöz

Ayraçlar İstanbul'un dışında nerede?

Ayraçlar yalnızca İstanbul'un değil tüm Türkiye ve yakın ülkelere de ulaşma çabası içerisinde yola çıktı. Hakikat yüklü mesajını imkanı olsa Çin'e gidip yayacak olan Defter, şimdilik yalnızca 30'dan fazla ilde ve Kıbrıs'ta büyük kitapçılarda bulunuyor. Ayraçlardan temin etmek ve eşrafına dağıtmak isteyen arkadaşlar sitenin mail adresine istekte bulunarak ayraçları temin edebilirler.

Fuar içinde ayraçları temin edebileceğiniz yer ''İnsan Yayınları'' standı. Fakat başka yayınevlerinde de kitap alışverişi yaptığınızda size bu güzel ayraçlardan takdim ediyorlar.

Foto galeri için: //www.dunyabizim.com/gallery.php?id=112

 

Mustafa Berk beğendi, paylaştı 

mzberk at gmail.com

Yayın Tarihi: 05 Kasım 2009 Perşembe 08:31 Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2009, 23:52
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz Selim Güneş
Yavuz Selim Güneş - 11 yıl Önce

Ayraç Manyaklığına devam :)

m. fatih kutan
m. fatih kutan - 11 yıl Önce

bu ayraç çılgınlığı furyasının ankara ayağı mekân kıraatevi'nde sürmekte. az sayıda ayraç kalmış olsa da bir yanından eklenebilirsiniz. tabii bir de açık çağrı: mekân'a ayraç yollayın!

filistin_yurekli/m
filistin_yurekli/m - 11 yıl Önce

Ayraçlarınızı almak için bir daha geleceğim -taa fuar'a

:)

Allah çalışmalarınızı bereketlendirsin...

Ayşe sevin
Ayşe sevin - 11 yıl Önce

Gittik gördük ve çok beğendik.
Bu kadar kaliteli ayraçların üstelik ücretsiz olarak dağıtılması gerçekten çok büyük bir iş.
Sıkı bir ekibin gönül koyduğu çok belli.
tüm 'defter talebelerine' başarılar dileriz.

samet ay
samet ay - 11 yıl Önce

bu haberi uzun zamandır beklıyordum
son seeneler bendede basladı bi ayrac cılgınlıgı özellikle istanbula gittiğimde kitapcılara her girdiğimde kitap almasamda ayrac alıp cıkıyordum.Evde onlar ayracım oldu .bende bi gariplik var herhalde diyordum meğersemki yalnız deilmişim..
ÇILGINLIĞA DEVAM.

Ayşe Nur Boz
Ayşe Nur Boz - 11 yıl Önce

benim ise mor ebrulu bir ayracım var kurdelelii :D

Şeyma Derbeder
Şeyma Derbeder - 11 yıl Önce

insan yayınlarında ayraçları gördüğümüz zaman, gözlerimiz ışıl ışıl olmuştu :) büyükleri şeker verince sevinç içinde alıp ceplerine dolduran çocuklar gibi, görevli abiden izin alıp her çeşidinden birer tane aldık :) ne yapalım ama çok şık ve de orjinaller :)

Betül Vural
Betül Vural - 11 yıl Önce

Konya'da bu ayraçları bulabileceğim bir yer var mı ? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.


banner26