Artık yüksek öğrenim için gelirler!

Anadolu'nun çeşitli illerinden İstanbul'a gelen imam-hatipli öğrenciler ÖNDER'in 'Kardeşim Dedim' organizasyonunda buluştu.

Artık yüksek öğrenim için gelirler!

ÖNDER’in organizasyonu ile Anadolu’nun çeşitli illerinden İstanbul’a gelen imam-hatipli öğrenciler “Kardeşim Dedim” organizasyonunda buluştu. Bu yıl 2.si düzenlenen “Kardeşim Dedim” organizasyonunda İstanbul’un tarihî ve turistik yerlerini gezen, eğitim ve eğlence programlarına katılan öğrenciler dolu dolu 4 gün geçirdiler.

Artık üniversite eğitimi için gelirler!
Artık üniversite eğitimi için gelirler!
Artık üniversite eğitimi için gelirler!
Artık üniversite eğitimi için gelirler!
Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız

Hangi seminerlere girdiler?

Topkapı Sarayı, Ayasofya, Panorama Müzesi, Eyüp Camii gibi bir çok mekânın ziyaret edilmesinin yanısıra eğitim seminerlerine de katılan öğrenciler bu seminerlerde yazarlarla tanışma fırsatı buldular.

İlk gün Mahmut Toptaş ile buluşan öğrenciler, 2. gün ise Abdullah Yıldız’ın “Namaz Bilinci” adlı seminerine katıldılar. Mavi Marmara yolcularından Cemal Yılmaz ile de görüşen öğrenciler gemide yaşananları ilk ağızdan dinleme şansı buldular. Öğrenciler dün akşam da Ömer Faruk Öndağ ile “Verimli Ders Çalışma ve Motivasyon konulu eğitim seminerine katıldılar.

Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Ege ve Karadeniz bölgelerinden gelen öğrencilerin bir kısmı ilk defa İstanbul’a gelmenin sevincini yaşadı. ÖNDER’i de ziyaret eden öğrencileri genel merkezde WONDER başkanı Yusuf Kara, ÖNDER yönetim kurulu üyesi Mehmet Çağıl, genel müdür Sabri Otağ karşıladılar.

İstanbul’a ilk defa geliyorum, bir daha gelir miyim bilmiyorum

Organizasyonla ilgili düşüncelerini aldığımız öğrencilerden Uşak Eşme İHL öğrencisi Ali Furtana İstanbul’a ilk defa geldiğini, bir daha gelme şansının olmayacağını söyleyerek, “bu geziyi ömrüm boyunca unutmayacağım. O kadar çok ilden arkadaşım oldu ki, çok mutluyum” dedi.

Sinop Ayancık İHL’nden Mücahit Uzun ise, “hayatımda görmediğim yerleri gördüm, tanışamayacağım kişilerle tanıştım. Bize okullarımızda anlatılan kardeşlik duygusunu bir kez daha tattım. İmam-hatipliler bu duyguyu tüm Türkiye’ye aşılayacaklar” şeklinde konuştu.

Gaziantep Ömer Özmimar AİHL öğrencisi Abdullah Özdikici, İstanbul’da çok sıcak ve samimi bir şekilde ağırlandıklarını söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Öğrenciler bugün İstanbul’dan ayrılacak.

 

İsmihan Şimşek bildirdi

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2010, 00:21
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26