Antoloji.com'un büyük hizmeti!

Antoloji.com diye bir site haberimizin konusu. Bu sitede 15.957 şair varmış tamı tamına. Düşünsenize 15.957!!!!!!!

Antoloji.com'un büyük hizmeti!

Şiirle ilgili ne biliyorsunuz? Düşünün düşünün… Şair deyince aklınıza kimler geliyor? Bunu da düşünün… İsimlerini alt alta yazın. Kaç isim yazabilirsiniz ki? On, yirmi, elli, yüz? Yazın, alt alta... Rahat olun…  Eğer bu küçük isteklerimizi yerine getirmişseniz şimdi asıl mevzuya gelebiliriz demektir.

Şiirle, şairle ilgili bu küçük çalışmadan sonra aklınıza gelen her şeyi unutun. Şiir ve şairle ilgili aklınıza ne geldiyse hepsini bir kenara koyun ve bu haberimize dikkat kesilin.

antoloji.comSize öyle bir yerden bahsedeceğiz burada tam tamına 15.957 şair ve hafızam beni yanıltmasın ama yüz binlerce de şiir var… Hepsi birbirinden şey?? Eee… Şey canım… Hah, buldum: şiirimtırak… Buradaki şiirleri okuduğunuzda dimağınızda bir çürümüş sarımsak tadı bırakıyor valla.  Nerden mi bahsediyoruz tabiki antoloji.com’dan…

Bu bol kepçe şiirli internet sitesinde durum böyle! Kelimelerin yan yana, alt alta gelmesiyle ortaya çıkan şeyin şiir olduğunu düşünen bir yayın anlayışları var sanırız bu sitenin. Biraz acayibimize gitti! “Türk şiiri nereye gidiyor be abi” dedik açıkçası… Durum antoloji.com’un gösterdiği gibi değil elbette. Birbirinden güzel, nitelikli bir çok edebiyat-şiir dergimiz var. Elbette bizim takipçilerimiz iyi şiirin nerelerde bulunduğunu bilirler. Ama biz kötü şiirin de nerede olduğunu göstererek olaya biraz çeşni katalım istedik. Bunu yaparken de çok güldük! 

Bir tarafta on binlerce şairin (!) yüz binlerce şiirine (!) yer veren internet siteleri. Üstelik bu sitelerle belediyeler ortaklaşa iş yapıyor, birilerinin kesesi bunların cebine akıyor… Bir tarafta küçücük imkanlarla büyük işler ortaya koymaya çalışanlar… Ne diyelim… Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner! 

 

Besim Bal hem eğlendi, hem üzüldü ama yazdı!

Yayın Tarihi: 11 Kasım 2009 Çarşamba 18:08 Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2009, 09:02
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya Yusuf
Ziya Yusuf - 11 yıl Önce

İnsan emeği, eylemesi değerlidir. İstihza edip sarımsak kokusu arayana kadar, iyi (sizin için tabii) şiir var mı aralarında ona baksaydınız. Belki dimağınızda çürük sarımsak kokusundan başka tadlar kalırdı. İnsanlar heybelerinde ne varsa onu boşaltmışlar, kimse için değilse bile kendileri için değerli olmalı yaptıkları. Bırakın yazsın insanlar, neresi kötü bunun?
Ya da bir İyi Şiir Seçme Kurulu oluşturun, onay alanlar şiir olsun, okunsun. (Antoloji.com şairi değilim, hatta şair değilim.)

orhan aydin
orhan aydin - 11 yıl Önce

biraz daha açalım haberi. antoloji.com ve ümraniye belediyesi her sene yarışma düzenler. yarışma antoloji üzerinden yapılır. jurinin içerisinde site sahibi mutlaka vardır.

Şeyma Parıltı
Şeyma Parıltı - 11 yıl Önce

Çünkü berbat şiirlere izin verirsen halk bunun şiir olduğunu sanar. Kötü şairleri elimden gelse bir gemiye bindirir Peru'ya yollarım. Kendileri için değerliyse şiirleri gidip kız arkadaşlarına okusunlar. Bize şiir diye yutturmasınlar.

selim
selim - 11 yıl Önce

bir onceki yoruma ek olarak.
ölmüş şairleri, yabancı şairleri, gerçek şairleri düşersek 15 bin rakamı haylü küçülür. diğer yandan 15 bin rakamı değil bu rakamı ortaya koyacağı nitelik önemli. burada katılıyorum, belli bir değerlendirme kriterine sahip olmadan her şiir yayınlanıyor ve büyük oranda "bö" dedirtiyor.

boş işçi
boş işçi - 11 yıl Önce

-hanım tüfeğimi getir:)

bab.
bab. - 11 yıl Önce

üzülmeye lüzum yok.nasıl ki çöp adam da resim sayılıyosa
böyle altalta dizince şiir oluyo işte.kesin sınırları yok bunun.
insanlara bunu yapmayın da diyemezsin.sonuçta herkes oyalanıyo işte.
bunlar zarifoğlunun necip fazılın turgut uyarın ismet özelin
edip canseverin sezai karakoçun mehmet akifin filan değerini ve önemini azaltmaz.korkmayın.

banner26