Ankara'da İMD şubesi açılıyor!

İstiklal Marşı Derneği Ankara Şubesi, Genel Başkan İsmet Özel'in katılacağı bir basın toplantısıyla açılıyor.

Ankara'da İMD şubesi açılıyor!

İstiklal Marşı Derneği Ankara Şubesi açılıyor. Derneğin yönetim merkezi Strazburg caddesinde, kışın bolca uğramak zorunda kalınan EGO’nun tam karşısında.

“Milli Pazar Olmadan Milli Birlik Olmaz”

9429Derneğin resmi açılışını İsmet Özel 5 Aralık 2009 cumartesi günü 11:30’da yapacak ve dernek binasında bir basın toplantısı düzenleyecek. Basın toplantısını müteakiben Keçiören Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda (İncirli Lisesi Arkası) saat 15:00’da başlayacak olan "Millî Pazar Olmadan Millî Birlik Olmaz" başlıklı panelin ardından Genel Başkan İsmet Özel de aynı başlık istikâmetinde bir konuşma yapacak.

Dernekte kimler var?

İstiklal Marşı Derneğinin Ankara Şube Başkanlığını İstiklal Marşı gönüllüsü Hakan Karaca yapacak. Başkan Yardımcılığını ise MTTB ile ilgili çalışmalarından tanıdığımız Serkan Yorgancılar yürütecek. Derneğin müdavimleri arasında ise TYB Genel Sekreteri Osman Özbahçe, Karagöz Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Şarkdemir, Şiir Tetikte Gider konuşmalarını düzenleyen Ercan Yılmaz, müzik ile ilgili çalışmalarından tanıdığımız Münir Tireli, Gerçek Hayat Dergisi Ankara temsilcisi Ebubekir Kurban yer alıyor.

Ankara’da yaşayan dernek üyeleri  her cumartesi öğleden sonradan başlamak üzere hava kararana kadar İsmet  Özel’i dinleyebilecekler.

Ayrıca dernekte Osmanlıca dersleri yapılacak. Her üye İstiklal Marşını eskimez yazıyla okuyup yazabilecek bir duruma getirilecek.

E.Fatih Bilge, haber verdi.

efbilge[at]gmail.com

Yayın Tarihi: 04 Aralık 2009 Cuma 08:03 Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2009, 10:02
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
hayy-di
hayy-di - 11 yıl Önce

Allah hayırlı etsin, utandırmasın.
İstiklal Marşı Derneği "ben Türk değilim ama bu topraklarda benim de hakkım var" diyenlerin havalarını almaları için kuruldu.

Büşra ESED
Büşra ESED - 11 yıl Önce

İtikadımızı lisanımızda kazanıyoruz."Haydi!" ("Hay" de!) diyoruz mesela? Allah'ın Hay sıfatının seni harekete geçireceğini söylemiş oluyorsun. Müslüman olarak Yaratıcımızla böyle canlı bir bağı koruyor olmamızın kendileri için tehlike doğurduğunu gören insanlar, bu tehlikeyi bertaraf etmek ve bizi kendilerine benzetmek üzere bir faaliyet yaptılar ve müthiş başarılı oldular, diyor İMDER. Bu müzmin başarıyı alaşağı etmek edebilmek duasıyla yolları açık olsun, sevindirici haber.

Ahmet Akça
Ahmet Akça - 11 yıl Önce

İstiklal Marşı Derneğinin Başkentte açılıyor olmasının önemi büyüktür. Ankaralılar olarak ta İstiklal Marşı Derneğine kentimize hoş geldin diyoruz.

sevgi köksal
sevgi köksal - 11 yıl Önce

İstiklal marşı önemli olmazmı hemde nasıl önemli önemi bugünlerde daha çok hissettiriyor kendini tebrik ederim kurucu başkan ve başkan yardımcısını ve emeği geçen geçen herkesi kutlarım. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Bülent Murabıt
Bülent Murabıt - 5 yıl Önce

İstiklâl Marşı Derneği son ocaktır.

banner26