Andı'yı dinleyemeden gittiler!

Belediye yetkililerini daha hassas davranmaya ve bülteni gününde takipçileriyle buluşturmaya davet ediyoruz…

Andı'yı dinleyemeden gittiler!

13 Mart Cumartesi günü Prof. Dr. Fatih Andı’nın Divan Edebiyatı Vakfı'nda yaptığı konuşmasına gidenler bu konuşmadan heybesi boş döndü. Divan Edebiyatı Vakfı’nın mütevazi büyüklükteki salonunun tamamını dolduran dinleyiciler yarım saat kadar Fatih Andı Hocayı bekledikten sonra birer birer dağıldılar. Tam bu sırada Fatih Andı’yla iletişime giren bir öğrencisi Fatih Andı adına bir açıklama yaptı.

Fatih Andı yine de özür diledi!

Andı’nın öğrencisi hocanın başka bir programı dolayısıyla yıllardır “Hayata Edebiyatla Bakmak” başlığıyla sürdürdüğü bu konuşmasına katılamacağını iletti. Ancak Fatih Hoca durumdan çok rahatsız olmuştu. Bu kadar dinleyicinin kendisini dinlemek için gelmiş olması ve eli boş dönmesi elbette hocayı rahatsız etmişti. Ancak programda olan bu değişikliği hoca önceden İ.B.B. yetkililerine iletmişti ve durumdan haberdar olan yetkililer önceden bunu duyuracaklardı. Fakat bu değişiklik yetkililer tarafından önceden duyurulmadığı için katılımcılar madur olmuştu bile. Buna rağmen Fatih Andı Hoca kendisini dinlemeye gelenlere özürlerini de iletmiş oldu… 

Konuşma olacak mı peki?

İ.B.B.’nin kültürel etkinlikleri içerisinde ayda bir konuşması olan Fatih Andı Hocanın bu ayki konuşması 13 Mart’ta yapılmadığı için 27 Mart Cumartesi günü yapılacak. İ.B.B.’li yetkililer programda olan değişikliği bültenden duyuramadıkları için bunu da sizlere iletmiş olalım.

Kültür-Sanat bülteni neden problemli?

Belediyenin kültür-sanat bülteni şık tasarımı, işlevsel kullanımı ile kültür-sanat takipçileri için bir harita niteliğinde. Ancak bültenin çok ciddi bir problemi var. O da bültenin zamanında İstanbullularla buluşmaması. Yani bülten yeni bir ayın ortalarına doğru takipçileriyle ancak buluşabiliyor. O zaman da birçok etkinliğin tarihi zaten geçmiş oluyor. Halbuki bu bültenin en kötü ihtimalle her ayın ilk günü kültür-sanat takipçilerine ulaşması gerekir. Bunu da buradan duyurmuş olalım.

 

 

Besim Bal İ.B.B.’ye klark çekti

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2010, 14:08
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26