Almanya'da asi hareket!

İki gündür orta Avrupa'da farklı bir sanal başkaldırı söz konusu. Bu hareketin başında ise iki Müslüman rapper var..

Almanya'da asi hareket!

10985İki gündür orta Avrupa'da farklı bir sanal başkaldırı söz konusu. Bu hareketin başı ise Sayfoudin ve Ammar 114 isimli iki hiphop sanatçısı.

Sayfoudin ve Ammar 114, son zamanlarda Almanya'da yükselen hür sesin sahibiler. Avrupa ülkelerinde gençler arasında gitgide yaygınlaşan ve hemen her sene düzinelerce hiphopçının peydah olduğu bu günlerde gerek siyasi duruşları, gerekse bir müslüman olarak diğer müslüman rapperlar gibi davranmayarak, İslam ahlakı dışına çıkmayan sözleriyle dikkat çekiyorlar.

"Biz Karşıyız!"

Sürekli yükselen islamofobi ve her geçen gün kuvvetlenen yabancı düşmanlığına karşı Seyfettin ve Ammar yeni şarkıları "Biz karşıyız!" ile çoğunluk olarak görünenlere karşı "karşıt görüşte" olduklarını haykırmak niyetindeler.

10986

Bu çalışmanın amacı toplumu pozisyon alma konusunda bilinçlendirmek. İkiliye bu projelerinde Styleİslam'dan tanıdığımız Koray Şen de yardımcı olmuş. Sanatçılar Avrupa'da oluşan islam düşmanlığı ve yabancı düşmanlığını bir potada eriten islamafobi akımına! yönelik karşı kutup olarak seslerini duyurmak ve önyargıları yıkmayı hedefliyorlar.

Siz de katılın

"Biz Karşıyız!" oluşumuna nasıl katılabilirsiniz?

Msn, twitter vs. gibi sosyal ağlarda avatar resmi olarak bu linkteki resmi kullanabilirsiniz. Bilhassa almanca konuşulan ülkelerdeki okurlarımızın bu dikkatini çekecektir. Ayrıca söz konusu "diss" parçayı ise Seyfettin'in kendi sitesinden indirmek mümkün.

 

Daha önce de sesini tüm Almanya'da duyurmuştu

10987Seyfettin daha önce de "18 bıçak darbesi" sloganlı parçasıyla mahkeme salonunda katledilen Merve için "merve için söylenmiş sözler" isimli bir konuşma videosu hazırlamış, Alman Hükümeti'ni ve Merkel'i açıkca vurdumduymazlıkla suçlamıştı. Aynı zamanda Alman medyasını ise Müslüman kadını küçültmeye meraklı haberleri yapıp bu toplum gerçeğini saklamakla suçlamıştı.

Buna neden olarak ise onlardaki islam korkusunu, islamın doğrularına karşın keyiflerinin kaçmasını göstermişti. Seyfettin yine bu parçasında "düşman tanımı"na avrupanın nasıl islam'ı seçtiğini ve bu düşman motosunun başarılı olabilmesi için merve cinayetine hiç değinmediklerini söylemişti.

Merve için söylenen sözler videosu, videonun altında türkçe sözler yer alıyor:

Videonun sözleri:

Canım ablacığım ve kardeşim, maalesef hiç bir zaman görüşemedik. Hiç bir zaman beraber namaz kılamadık.

Senden maalesef hiç birşey bilmiyordum ve haberdar değildim. Ggün geldi ve gazetede okudum: "Mahkemede ölüm". Okumaya devam ettim; evli ve çocuğun olduğunu öğrendim. Diğer cümleye vardığımda şok geçirdim. Hamile olduğunu okudum. Merağımdan, her kelimeyi yutum, ve anladım- suikastçinin seni neden öldürdüğünü.

"18 bıcak darbesi 30 saniyede"; heryerde kan. 18 bıçak darbesi ve bu sadece bir başörtüsü yüzünden. Anlayamadım. Çünkü islam dininde bizim kardeşimizsin. Kalbim hala sızlıyor kendime soruyorum ki: Böyle birşey bu ülkede nasıl olabilir?

Herkesin aydın ve modern olduğu! Eşitlik ve insanlık onuru cok yüksek olan bir ülkede! Bu ülkede herkes özgürlüğünü yaşıyabilir sanıyorduk. Her ne olursa olsun: homoseksüel, punk veya rahibe. Bu ülkenin tarihinde, nefretin insanları nasıl yönlendirebildiğini gördük. kötülüğe karşı hareketsizliğin nelere mal olduğunu gördük. Bu memleket yine de hiç birşey anlamayıp birşey yapmayacak mı? Niye? Başörtüsünden rahatsız olduğunuz için mi? Batı dünyası bu manzaradan rahatsız olduğu icin mi? Niye? İslam sizin özgürlüğünüzü mü yıkıyor ? Onun için mi bize karşısınız? Devlet hala yanlıs hareket ediyor diye - Antiislam kampanyasi Almanya'da bir ölüm daha başardı.

18 bıçak darbesi 30 saniyede, heryerde kan. 18 bıçak darbesi ve bu sadece bir başörtüsü icin. Haberlerin tüm önyargılarla dolu. Medyayı dolduruyorlar. Müslüman kadınların hakları yokmuş, kendi düşüncesini söyleyemiyormuş diye. Babaları başörtüsüne zorluyormuş. Kardeşimiz Merve için, Kocasının üzüntüsü için, ve çocuğun sevgisi için - hiç mi yer yok ?

Başbakanımız nerdesiniz? Zirve toplantısında Mısır başbakanıyla bu konuyu konuşuyorsunuz. Siz ama dikkatinizi bize burda vermeniz gerekiyor. Bu böyle nasıl devam edecek? Bu ülkede Camiler yandı. Merve gibi kadınlar, kizlar hep islamist (fundamentalist), terörist veya fahişe gibi biliniyorlar.

Suikastçi söylüyor: "Senin yaşamaya hakkın yok". Sayın Bayan Merkel, ırkcılığın sizin için hala önemi yok mu? 18 bıçak darbesi 30 saniyede, heryerde kan. 18 bıçak darbesi ve bu sadece başörtüsü için. Her zaman bu cümle gözlerimin önünde. 18 bıçak darbesi 30 saniyede, heryerde kan. 18 bıçak darbesi ve bu sadece başörtüsü için.

Eğer biri "anlamsızlık"ı tanımlamamı söyleyecek olursa, benim yanıtım: 18 bıçak darbesi 30 saniyede, heryerde kan. 18 bıçak darbesi ve bu sadece bir başörtü için.

 

Kerem Abadi hüznünü seslendirdi

Yayın Tarihi: 25 Ocak 2010 Pazartesi 15:05 Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2010, 21:20
banner25
YORUM EKLE

banner26