Akın akın Taksim'e

Filistin'e destek konvoyu saat 19.00'da Taksim'de bir basın açıklaması yapacak. Ayrıca sitemiz habercilerinden Hakan Nimet konvoya katılarak Gazze'ye gidecek.

Akın akın Taksim'e

Filistin halkına destek olmak ve Gazze'deki ambargoyu delmek için Londra'dan yola çıkan Gazze'ye Özgürlük Konvoyu 10 gün süren bir yolculuktan sonra Türkiye'ye ulaştı. Yurt dışından gelen ekiple Türkiye'deki ekip Feshane'de buluştu. Konvoy için Feshane'ye gelen vatandaşlar da ellerinde Filistin bayraklarıyla Gazze'ye gidecek ekibe destek oldular.

 

GazzeAkın akın Taksim'e

Filistin'e destek konvoyu saat 19.00'da Taksim'de bir basın açıklaması yapacak. Ayrıca sitemiz habercilerinden Hakan Nimet konvoya katılarak Gazze'ye gidecek.

 

Amaç ambargoyu delmek

Filistin'e Özgürlük Konvoyu (Viva Palestina); İngiltere, Fransa, İtalya, Yunanistan, Amerika, Türkiye ve Arap ülkelerinden katılan araçlardan oluşuyor.

Konvoyun başlangıç noktası Londra'ydı. Londra'dan yola çıkan konvoy dün saat 11'de İpsala'dan Türkiye'ye giriş yaptı. 80 araçlık konvoya Türkiye'den de 70 araç katıldı. Amerika'dan deniz yoluyla gelen 47 araç da Mersin limanında konvoya katılacak. Konvoy toplam 200 araçtan oluşacak. Konvoya Arap ülkelerinden de katılım olacak.

GazzeKonvoyun güzergahı Adapazarı, Ankara, Konya, Adana, Gaziantep, Kilis, Suriye, Ürdün, Mısır ve Gazze olacak. İçerisinde Müslüman, Katolik, Protestan, Yahudi, her kesimden Filistin davasına gönül veren insanın bulunduğu konvoyda ayrıca insan hakları savunucuları, aktivistler, gazeteciler, yazarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri bulunuyor.

Konvoy İsrail saldırılarının yıl dönümü olan 27 Aralık tarihinde Gazze'ye girip, Gazze'de insan hakları yürüyüşü ve miting yapmayı hedefliyor. Konvoyun amacı Filistin halkına destek olmak ve aylardır uygulanan ambargoyu delmek.

Konvoyla götürülen bütün araçlar Gazze halkına bağışlanacak. Kovoyda ambulanslar, binek araçları, minibüsler, otobüsler ve TIRlar bulunuyor. Konvoy araçlarıyla birlikte tıbbi malzeme ve ilaç da götürülüyor.

Bilgi için filistinkonvoyu.org, ihh.org.tr, vivapalestina.org internet sitelerinden bilgi alabilirsiniz.

 

dunyabulteni.net adresinden derlenmiştir

Yayın Tarihi: 16 Aralık 2009 Çarşamba 19:07 Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2010, 08:21
banner25
YORUM EKLE

banner26