AGD baharı heyecanla karşılıyor

Anadolu Gençlik Derneği'nde bahar heyecanı ve çoşkusu bir başka: Mesut Uçakan sohbetlerinin yanı sıra bu haftaki konu: Filistin ve Lübnan

AGD baharı heyecanla karşılıyor

AGD Baharı Filistin ve Lübnan ile karşılıyor

AGD Sosyal Bilimler Etütleri 2
(+)

Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Komisyonu bereketli geçirdiği bir kıştan sonra kaldıkları yerden devam ediyor. "Yeni Bir Dünya İçin Gençlerle Elele…” diyerek başlattıkları eğitim programının ikincisine üniversiteli kardeşlerini davet ediyor.

‘Tatile, bir üst sınıfa ve bahara adımlarken’ diyorlar afişlerinde. Her çalışmanın, her işin ‘Hakk’ın rızasına giden yoldaki bir adım’ olduğunu vurguluyorlar.

Etüdler başlıyor

‘Sosyal Bilimler Etütleri2’ ile Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversite Komisyonu  eğitim-öğretim yılını kapatacak. Ve YAZ-ET çalışmaları için start verecek.   

Bu dönemki programın içeriği yine çok. 14 Mart ile 2 Mayıs arasında gerçekleşecek olan eğitimlerde ‘Çağdaş İslam Düşünürleri ve Akımları’ dersi ile, Muhammed İkbal’i, Hasan el-Benna’yı anlamaya çalışırken, ‘Medya Okumaları’ dersi ile evimizdeki davetsiz misafir olan televizyonu, dizileri, medyayı tartışacaklar. Meraklılarına Osmanlı Türkçesi dersi bile var bu dönem. Etüdün ilk dersi İslam Coğrafyası, bu haftaki konusu ise Filistin ve Lübnan.

Dopdolu söyleşiler

Her hafta bir söyleşiye ev sahibi yapacak olan derneğin ilk hafta konuğu da ‘Yalnız Değilsiniz’ , ‘Kelebekler Sonsuza Uçar’, ‘Reis Bey’, ‘Anne ya da Leyla’ gibi yerinde sosyolojik tespitlerde bulunmuş filmlerde imzasını gördüğümüz; Mesut Uçakan.

Eğitim içerikleri sanki yeryüzüyle empati yapmayı hedeflemiş gibi birbiriyle bağlantılı. ‘Kendiliğini’ keşfedememiş insanların ‘biz’ kavramıyla pek barışık olamayacağını idrak etmiş bir fikrin sonucunu görüyoruz hazırlanan etüt programında.

14 Mart saat 11.00’de başlayacak olan ders için Fatih’e yolunuz düşerse, bekliyorlar.

Bilgi İçin: 0212 534 88 00 – agduniversite@hotmail.com Açık adres ise: Anadolu Gençlik Derneği Halıcılar Caddesi No:16 /5 Fatih

Not: Programlar bayanlara yöneliktir.

Gülizar Sönmez ne güzel şeyler oluyor, dedi

Yayın Tarihi: 13 Mart 2010 Cumartesi 20:30 Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2010, 23:11
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
üniversite komisyonu
üniversite komisyonu - 11 yıl Önce

mail adresimiz agduniversite@hotmail.com

Eski bir üniv başkanı
Eski bir üniv başkanı - 11 yıl Önce

Hayat iman ve cihaddır! :)) Muhabbet yeni nesillere...

yeni...
yeni... - 11 yıl Önce

eskiler bizlere çok şey kattı..
heyecanları samimiyetleri azim ve kararlılıklarıyla...

bizler de gidecegiz..yeniler gelecek...

"gideriz nur yolu izde gideriz
kalır dudaklarda şarkımız bizim..."

milli görüş
milli görüş - 11 yıl Önce

teşkilata ilk kez bu yıl girdim...
böyle bir üniversite başkanıyla başlamamın ,çalışmanın çok büyük bir şans oldugunu düşünüyorum.dostum ablam yol göstericim...

esra ünver
esra ünver - 11 yıl Önce

bravoo bravooo bravoo:=))

köylü metin
köylü metin - 11 yıl Önce

Saygı duyarım.Zaten böyle şeyler toplantının içeriğinden çok insanların sosyalleşmelerine yardım eder.Buna ihtiyacı olanlar da vardır muhakkak.Ama beni daha çok geçen gece aniden yağan karın,buğday hasadına etkisi daha çok ilgilendiriyor.Hasan el Benna da Rachel Corrie de bizim köyde tanınmıyor.Köyümüzde internet olmasına rağmen tanınmıyor.

Şehirde kafaların karışık olduğunu düşünüyorum.Herkes ya doğuda ya batıda.Dincisi dinsizi,az islamlı çok islamlı farketmiyor.Bizim köyü düşünen yok.

adım sahibi kimse
adım sahibi kimse - 11 yıl Önce

gönül hayırlı iş yapmak ister, etüd bahane...
hem bilirimki kırk yıldan da çoktur bu işin hatrı,.

ilk adımların lezzeti...
ilk adımların lezzeti... - 11 yıl Önce

yapılan faaliyetler, etüt programının içerigi komisyonun heyecan ve enerjisiyle güzelleşmiş..
komisyon başkanını ve ekibini tebrik ediyoruz hala vefaya inanan kimseler varmış..

banner26