19 dernek ve vakıf bir arada!

İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin düzenlediği İstanbul Buluşması Topkapı Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşti..

19 dernek ve vakıf bir arada!

İnsan ve Medeniyet Hareketi, bünyesinde bulunan 19 dernek ve vakfı samimi bir havada geçen gecede buluşturdu. Akşam yemeğiyle başlayan programa yemek sonrası akşam namazı için bir ara verildi. Kur'an tilavetiyle devam eden programın sunuculuğunu Ahmet Türkben yaptı. Türkben, katılımdan duyduğunu memnuniyeti dile getirdi ve bu beraberliğin devam etmesi temennisinde bulundu.

İkram Soltan

Birlik ve beraberlik böyle olur

“Hoş geldiniz” konuşması için sahneye çıkan Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı Muhammed Fesih Kaya, gördüğü tablodan duyduğu memmuniyeti dile getirdi. Birlik ve beraberliğe dikkat çeken M. Fesih Kaya, bu ailenin bir ferdi olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. İMH

Daha sonra İnsan ve Medeniyet Hareketi bünyesinde bulunan dernek ve vakıfların yaptığı güzel ve hayırlı çalışmaları gösteren bir slayt gösterimi yapıldı. Programın en anlamlı yanlarından biri de belki bu slayt gösterimiydi.

Sahneye çıkan İMH Yönetim Kurulu Başkanı İkram Soltan ise konuşmasında, medeniyet kavramı üzerinde durdu ve İstanbul'a değindi. İstanbul deyince aklına iki isim geldiğini, bunların da Halid Bin Velid ve Fatih Sultan Mehmet olduğunu aktardı. Çalışmalara katılan tüm gönüllülere teşekkür etti.

Muhammed Fesih Kaya

Çalışmalarda hanımların önemi de vurgulandı

İnsan ve Medeniyet Hareketi Genel Sekreteri Filiz Balcı, çalışmalarda hanımların önemine değindi. Hanımların çalışmalarda her zaman için erkeklerin en büyük destekçisi ve yardımcıları olduğunu aktardı. Hanımların fedakâr yapısının çalışmalara katkısını anlatırken de yıllardır yaptıkları çalışmalardan birkaç örnek verdi.

İMH Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney ise, Filiz Balcı'nın açıklamalarına destek çıktı ve hanımların çalışmalardaki önemini vurguladı. Kırk yıldır oluşan bu geleneğin bundan sonra da devam etmesi gerektiğini aktaran Güney, gençlere önem çekerek bunun da gençlerle başarılabileceğini aktardı.

Ahmet Türkben

Gidenlere vefa

Program daha sonra hareketin içerisinde yer almış ve emeği geçmiş şehit olmuş ve hayatını kaybetmiş önemli isimlerimizin yer aldığı bir slayt ile devam etti. Slayt gösterisi, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Sahneye çıkan Grup Vera, şehadet temalı parçaları seslendirdiler. Dernek ve vakıf yöneticilerinin yanı sıra hareket içerisinde 40. yılını doldurmuş Ali Bakaner, Yunus Torpil, Şerafeddin Kalay, Dursun Özcan, Selahattin Akgüre ve Cemal Balıbey gibi isimlere plaket verilmesiyle program sona erdi.

Programda yer alan DünyaBizim.com ailesinden Melih Koşucu ve Zeliha Akkaya'ya da program hakkındaki görüşlerini sordum.

Melih Koşucu: Akşam yemeği güzeldi hakikaten. İstanbul'da ne kıymetli çalışmaların yapıldığına şahit olmam da önemliydi benim için. Ben de yerel olarak bu çalışmanın içindeyim ve bu küçük küçük yerel çalışmaların bir ağ gibi tüm İstanbul'u sarması beni umutlandırıyor. Kimliğini ve karakterini kaybetmemiş nesiller, İnsan ve Medeniyet Hareketi çatısı altında yetiştirilecek inşaallah.

Zeliha Akkaya: Program dolu dolu geçti. Bu hareketin içinde yer alıp da vefat eden insanların yer aldığı slayt çok etkileyiciydi. Ayrıca Mehmet Güney'in "Bu insanlar bizim tapu senedimizdir" lafı herkesi çok etkiledi.

14843

14844

14845

 

Cengiz Yalçınkaya samimi bir programa katıldığına inanarak yazdı 

cngz91(at)gmail.com

 

Yayın Tarihi: 13 Mayıs 2010 Perşembe 12:13 Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 23:16
banner25
YORUM EKLE

banner26