Zeytinburnu'nda kültür sanat sezonu açılıyor

Zeytinburnu Belediyesi, yeni dönemde kültürel etkinliklerini 9 Ekim'de 'Kültürel Semboller' karma minyatür sergisi ile açıyor

Zeytinburnu'nda kültür sanat sezonu açılıyor

Zeytinburnu Belediyesi, 2015-2016 kültür sanat sezonunu 9 Ekim’de Cahide Keskiner Atölyesi “Kültürel Semboller” Karma Minyatür Sergisi ve Göksel Baktagir dinletisi ile açacak.

İstanbul’un kültür ve sanat hayatına 2009 yılından beri nitelikli katkılar sağlayan Zeytinburnu Belediyesi, 2015-2016 kültür sanat sezonuna Cahide Keskiner ve öğrencilerinin çalışmalarından meydana gelen “Kültürel Semboller” Karma Minyatür Sergisi ile merhaba diyecek. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde birçok sanatçı ve sanatseverin katılımıyla 9 Ekim Cuma günü saat 19.00’da gerçekleşecek sergi açılışının ardından, 19.30’da Göksel Baktagir dinletisi ile katılımcılara müzik ziyafeti yaşatılacak.

Cahide Keskiner Atölyesi “Kültürel Semboller” Karma Minyatür Sergisi’nde, 19 sanatçının bir yılı aşkın çalışmalarından ortaya çıkan 30 eser yer alıyor. Küratörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in yaptığı ve kültürel sembollerin minyatürün yorumu ile izleyiciye sunulacağı serginin özel olarak hazırlanan 60 sayfalık kataloğu ise bu yıl Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Yayınları’nın bir numaralı yayını olarak sergiyi ziyaret edenlere takdim edilecek. Sergi 10 Kasım tarihinde sona erecek.

Sergide eseriyle yer alan sanatçılar: Cahide Keskiner, Arzu Mert, Asiye Okumuş, Asuman Tunçel Bozyiğit, Ayla Çolak, Aynur Gürsoy, Ayşe Güres, Bahriye Balkaç, Çiğdem Mercan, Ebru Kızılırmak, Esra Altındoğan, Fisun Eroğlu, Gül Vardar Tezbora, Gülcan Pasin, Nukhet Sağıroğlu, Olcay Çetinok, Sabiha Bayhan Koç, Sıdıka Betül Başbuğ, Zehra Çekin.

YORUM EKLE

banner36