Zeytinburnu Kültür Sanat’ta yeni haftanın etkinlikleri

Zeytinburnu Kültür Sanat’ta yine kültür hayatımızda önemli başlıkların açılacağı bir hafta bizleri bekliyor. Sezon boyunca düzenli olarak devam eden söyleşi ve seminerlerin yanı sıra Zeytinburnu Kültür Sanat; sergi, sinema, tiyatro, çocuk tiyatrosu ve konser kategorilerinde de nitelikli sanatçı ve eserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Zeytinburnu Kültür Sanat’ta yeni haftanın etkinlikleri

SİNEMA: Karlar Ülkesi 2

Gösterim Tarihleri: 27, 28, 29, 30, 31 Ocak, 1, 2 Şubat

Gösterim Saatleri: 13.30, 16.00, 19.00

Karlar Ülkesi 2, Erindel’in kapılarının çok ötesinde tehlikeli bir yolculuğa çıkan Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven’in maceralarını konu ediyor. Elsa, hayatını etkileyen bir sorunun cevabını arar. Elsa neden büyülü güçlerle doğdu? Bu sorunun cevabını bulmak için Erindel’in dışındaki ormana, bir bilinmeyene doğru giden Elsa, geçmişi ile ilgili gerçeklerle yüzleşecektir. Krallığı da tehlikeye atan cevapların peşine düşen Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ve bir o kadar da olağanüstü bir yolculuğa çıkar.

SÖYLEŞİ: veSanat

Sunan: Samed Karagöz

Konuk: Marcus Graf

30 Ocak Pazartesi // 19.30

Yer: Kazlıçeşme Sanat

Zeytinburnu Kültür Sanat, günümüz sanat dünyasının temel kavramlarını anlamak için sizi bir yolculuğa davet ediyor. Marcus Graf’ın konuk olacağı bu programda “küratör” kavramı ele alınacak. “Küratör kime denir? Küratörlüğün tarihi nereye dayanıyor? Küratör olmak için ne gerekli? Herkesin sanatçı olabildiği dönemde herkes küratör olabilir mi? Küratörü olmayan bir sergi düzenlemek mümkün mü?” gibi soruların cevaplarının aranacağı söyleşiye davetlisiniz.

ÖZEL ETKİNLİK: Karne Festivali

21 Ocak-5 Şubat // 12.00-16.00 Arası

Zeytinburnu Kültür Sanat, karnesini alan bütün öğrencileri Karne Festivali’ne bekliyor! Sosis balon, yüz boyama, animatör, maskot, karikatür, akrobasi cambaz, ilüzyon, vantrolog, bubble şov, jonglör, balon katlama ve sevimli kuklalar gösterilerinin olacağı festival, 12.00-16.00 saatleri arasında Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde olacak.

ÇOCUK TİYATROSU: Bremen Mızıkacıları

Gösterim Tarihi: 31 Ocak Salı

Seans: 14.00

Ünlü bir müzik grubu olan ‘Bremen Mızıkacıları’ tv programı sırasında büyük bir süprizle karşılaşır. Ya hikâyelerini baştan yazacak ya da şöhretlerini kaybedecektirler. Bu zorlu karar onları heyecanlı bir maceraya sürükler. Klasik çocuk masalı ‘Bremen Mızıkacıları’nın bu çok eğlenceli, coşkulu ve bir o kadar heyecanlı uyarlamasında, çocuklar müziğe ve komediye doyarken, masalın klasik konusu ile birlikte çok farklı bir yorumunu izleyebilecekler. Gerçek arkadaşlık ve sevgi paylaşmak ile mümkündür. Hiçbir karşılık beklemeden yapılan fedakarlığın adıdır, Bremen Mızıkacıları. Bir dostluk öyküsüdür.

ÇOCUK TİYATROSU: Baby Shark

Gösterim Tarihi: 1 Şubat Çarşamba

Seans: 14.00

Çocuklar hayranı oldukları karakterlerle tanışacak, BABY SHARK’ın eğlence dolu ve eğitici şarkılarıyla harika danslara eşlik edip unutulmaz bir gün geçirecekler. Eğlence dolu anların yanı sıra minikler, okyanus ve denizlerimizi temiz tutmak için BABY SHARK karakteriyle beraber hareket ederek tüm dünyanın en büyük problemlerinden birine çözüm bulmaya çalışacaklar. Harika sahne dekorları, led ekran görselleri ve projeksiyon efektleriyle muhteşem bir okyanus atmosferine hepiniz davetlisiniz.

ÇOCUK TİYATROSU: Bir Varmış Bir Yokmuş

Gösterim Tarihi: 2 Şubat Perşembe

Seans: 14.00

Çoban Mehmet’in âşık olduğu güzeller güzeli Prenses Aybuke amansız bir hastalığa yakalanmıştır. Sultan babası, kızını iyileştirecek her kim olursa olsun prensesle evlendirip sultan yapacağını ülkenin dört bir yanına duyurur. Çoban Mehmet’in çok sevdiği prensesi iyileştirebilmesi için Kaf Dağı’nda yaşayan Zümrüd-ü Anka kuşundan bir damla gözyaşı alması gerekmektedir. Bu zorlu görevi başarabilmek için dostu Kuzu ve Kuş ile macera dolu bir yolculuğa çıkar.

SİNEMA: Sindirella ve Sevimli Arkadaşları

Gösterim Tarihleri: 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Şubat

Gösterim Saatleri: 13.30, 16.00, 19.00

Sindirella ve Sevimli Arkadaşları, prensi kurtarmak için macera dolu bir yolculuğa çıkan Ella ve arkadaşlarının hikâyesini konu ediyor. Prens Alex bir farenin vücudunda kapana kısıldığında, Ella ve arkadaşları onu kurtarmak için harekete geçer. Onlar, Prens Alex’in eski haline gelebilmesi için gereken sihirli malzemeleri bulmak amacıyla macera dolu bir yolculuğa çıkar. Ella ve arkadaşları, bu süreçte arkadaşlığın zor zamanlardaki en güçlü ilaç olduğunu keşfederler.

ÇOCUK TİYATROSU: Bir Mavi Düş

Gösterim Tarihi: 3 Şubat Cuma

Seans: 14.00

Mavi, en yakın arkadaşları, en sevdiği oyuncakları olan bir çocuktur. En büyük dileği müzik kutusundaki balerinin ve diğer oyuncaklarının canlanmasıdır… Mavi, oyuncakları ile oynarken uykuya dalar ve bir rüya görmeye başlar, rüyasında oyuncakları canlanıyordur. Oyuncak balerin, orkestra şefi, gitarist, akordeoncu, kemancı ve kontrbasçı da aynı müzikleri çalıp dans etmekten çok sıkılmıştır. Mavi’nin kendi rüyasına dahil olmasıyla, hep birlikte yeni bir müzik yapma kararı alırlar. Müzik kutusuna sıkışıp kalan oyuncaklar, her çocuğun özel olduğunu ve her çocuğun bir yeteneği olduğunu anlatırlar Mavi’ye.

ÇOCUK TİYATROSU: Kraliçe Maya

Gösterim Tarihi: 4 Şubat Cumartesi

Seans: 14.00

İnsanların arılar hakkında bildikleri şey sadece bal yaptıkları mı? Dünya’nın ekolojik dengesinde çok önemli rolleri olan bu küçük dostlarımızın, çalışkanlıklarını ve doğamıza faydalarını da bilmeyenimiz yoktur. Oyunumuzda ise kahramanlarımız Maya ve Zizi’yi önemli bir görev beklemektedir. Çünkü Arı Moli ve arkadaşlarının da yaşadığı Polenya ormanının yerine evler ve alışveriş merkezi yapılmak istenmektedir. Bakalım Maya ve Zizi bu önemli görevi başarıyla tamamlayabilecekler mi?

NAĞMEDAR: Klasikler

4 Şubat Cumartesi // 14.00

Yer: Merkezefendi Dârulkurrâsı

Zeytinburnu'nda, geleneksel Türk müziği icracıları ve sevenlerinin düzenli olarak bir araya geldikleri Nağmedar, bu hafta da özel bir dinleti ile müzikseverleri davet ediyor. “Mihmandar Türküler” konserini icra edecek sanatçıların isimleri ise şu şekilde: Hanende Taner Yalçın, neyde Avni Özaydın ve kanunda Onur Cicin.

ÇOCUK TİYATROSU: Gökkuşağının Altında

Gösterim Tarihi: 5 Şubat Pazar

Seans: 14.00

Gökkuşağı kumpanyasında her gece birlikte gösteriye çıkan Balerin Narin, Palyaço Paço, Sihirbaz Madrabaz ve Müzisyen Chopin birbirlerini kıskanmaktadırlar. Her biri daha çok alkış almak için kıyasıya bir çekişme içindedirler. Birbirlerini sürekli hata yapmaya zorlamaktadırlar. Bu nedenle de gösterileri devamlı başarısız olmaktadır. Başarısızlıklara daha fazla dayanamayan kumpanyanın müdürü, tümünü işten kovar. Ve serüven burada başlar. Dostluğun, kardeşliğin, birlikteliğin başarıdaki yerinin vurgulandığı oyunu, tüm tiyatroseverlerin beğenisine sunuyoruz.

YORUM EKLE

banner36