Zeytinburnu Kültür Sanat’ta yeni hafta etkinlikleri

Zeytinburnu Kültür Sanat’ta yine kültür hayatımızda önemli başlıkların açılacağı bir hafta bizleri bekliyor. Sezon boyunca düzenli olarak devam eden söyleşi ve seminerlerin yanı sıra Zeytinburnu Kültür Sanat; sergi, sinema, tiyatro, çocuk tiyatrosu ve konser kategorilerinde de nitelikli sanatçı ve eserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Zeytinburnu Kültür Sanat’ta yeni hafta etkinlikleri

SİNEMA: Ayı Kardeşler: Zamanda Yolculuk

Gösterim Tarihleri: 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 Ekim

Gösterim Saatleri: 13.30-16.00-19.00

Tarih Öncesi Dönem’i keşfetmek için uzay-zaman sürekliliğindeki bir boşluktan yararlanan ayı kardeşler, kendilerini tehlikeli bir maceranın içinde bulur. Önlerine çıkan zorlukların üstesinden gelmeye çalışan Briar, Bramble ve Vick geçmişte sıkışıp kalmadan günümüze dönmeye çalışır. Ekip, bu süreçte yaban domuzları, dev kaplumbağalar ve sevimli pandalar gibi tehlikeli ve egzotik hayvanlara rastlar. Briar, Bramble ve Vick geçmişten kurtulup geri dönmenin yolunu bulabilecek midir?

MÜZİKLİ SÖYLEŞİ: Kazlıçeşme Sanat Konuşmaları

Düzenleyen: Murat D. Çekin

Konuk: Güneş Ayas

Yer: Kazlıçeşme Sanat

24 Ekim Pazartesi // 19.00

Osmanlıdan Cumhuriyet’e kalan sanat mirasını ve Cumhuriyet’in 100 yılında nelerin başarıldığını ele alan program Kazlıçeşme Sanat Kütüphanesinde gerçekleşiyor. Programın bu ayki konusu; Türk Müziği. Müzik bölümlerinde kemanda Ebru Söylemez, piyanoda Feride Öget bizlerle oluyor.

KONSER: İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu

25 Ekim Salı // 20.00

İstanbul Modern Folk Müzik Topluluğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Türk ve Batı enstrümanlarından oluşan karma bir orkestra ve çeşitli türlerde eserler seslendiren solistlerden oluşan toplam 30 üyesi vardır. Repertuarındaki eserler, geleneksel ve çağdaş müzik kavramlarını bir potada eriten, topluluk sanatçıları tarafından aranje edilmektedir. Genel olarak repertuarında, Türk halk müziği, klasik Türk müziği, klasik Batı müziği ve dünya müziklerinden eserler yer almaktadır. Toplulukta düzenlemeci ve yorumcu olarak her biri kendi konusunda üstün deneyime sahip sanatçılar görev yapmaktadır.

SÖYLEŞİ: Tarih Sohbetleri

Sunan: Ahmet Taşağıl

Konuk: Doç. Dr. Tuğba Eray Biber

26 Ekim Çarşamba // 19.00

Tarih Sohbetleri programında, Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, her ay yeni bir konukla milletimizin ve Cumhuriyetimizin tarihine ışık tutacak. Osmanlı Devleti’nden Cumhuriyet’e geçişin temel noktaları, yeni devletin yükselişinin temel değerleri, Türk milletinin çağlara uzanan tarihi gibi pek çok önemli başlık; alanın kıymetli isimleriyle birlikte bütüncül bir yaklaşımla değerlendirilecek. Prof. Dr. Ahmet Taşağıl’ın ekim ayı konuğu Doç. Dr. Tuğba Eray Biber olacak.

SÖYLEŞİ: veSanat

Sunan: Samed Karagöz

Konuk: Bige Örer

Yer: Kazlıçeşme Sanat

27 Ekim Perşembe // 19.00

Zeytinburnu Kültür Sanat, günümüz sanat dünyasının temel kavramlarını anlamak için sizi bir yolculuğa davet ediyor. İstanbul Bienali direktörü Bige Örer’in konuk olacağı ilk programda bienal kavramı ele alınacak. “Bienallerin tarihi nedir? Bugünün sanat dünyasında bienaller hâlâ etkin mi? Bienaller düzenlendikleri şehirlere nasıl katkı sağlar?” gibi soruların cevabını birlikte keşfetmeye davetlisiniz.

SİNEMA: Karlar Ülkesi 2

Gösterim Tarihleri: 28, 29, 30, 31 Ekim

Gösterim Saatleri: 13.30-16.00-19.00

Karlar Ülkesi 2, Erindel’in kapılarının çok ötesinde tehlikeli bir yolculuğa çıkan Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven’in maceralarını konu ediyor. Elsa neden büyülü güçlerle doğduğunu öğrenmek ister. Bu sorunun cevabını bulmak için Erindel’in dışındaki ormana, bir bilinmeyene doğru giden Elsa, geçmişi ile ilgili gerçeklerle yüzleşecektir. Krallığı tehlikeye atan cevapların peşine düşen Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ve bir o kadar da olağanüstü bir yolculuğa çıkar.

KONSER: Fettah Can

Yer: 15 Temmuz Meydanı

29 Ekim // 21.00

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümünü büyük bir konserle kutluyoruz. Değerli ses sanatçısı Fettah Can 29 Ekim Cumartesi günü Zeytinburnu’nda Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dâhilinde büyük bir konser veriyor. 15 Temmuz Meydanında düzenlenecek bu büyük konsere tüm vatandaşlarımız davetlidir.

ÇOCUK TİYATROSU: Kahraman Patiler

Seanslar: 13.00, 15.00

30 Ekim Pazar

Ormandaki en güzel, en görkemli çiçeğin peşine düşen arıcık bir süre sonra kaybolur. Ailesini ve kovanını bulmak için Kahraman Patiler’den yardım ister. Kahraman Patiler’le çıktıkları yolda pek çok ilginç macera yaşar. Başka hayvanlara yardım edip devasa bir yangınının önüne geçen, ormanı çöplerden arındıran kahramanlarımız sonunda arıcığı ailesine kavuşturacaktır.

Yayın Tarihi: 24 Ekim 2022 Pazartesi 13:00
YORUM EKLE

banner19

banner36