Zeytinburnu Kültür Sanat'ta bu hafta: 11 - 15 Kasım

Zeytinburnu Kültür Sanat'ta yine kültür hayatımızda önemli başlıkların açılacağı bir hafta bizleri bekliyor.

Zeytinburnu Kültür Sanat'ta bu hafta: 11 - 15 Kasım

Sezon boyunca düzenli olarak devam eden söyleşi ve seminerlerin yanı sıra, Zeytinburnu Kültür Sanat, sergi, sinema, tiyatro, çocuk tiyatrosu ve konser kategorilerinde de nitelikli sanatçı ve eserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Sinema: Oliver ve Arkadaşları, 101 Dalmaçyalı

Sinema salonumuzun kapıları, çocuk izleyicilerin ağırlanacağı heyecan dolu iki film için açılıyor.

6 - 12 Kasım tarihleri arasında Oliver ve Arkadaşları13 - 19 Kasım tarihlerinde ise 101 Dalmaçyalı filmleri 13.30 ve 16.00 seanslarında kültür merkezimizde izlenebilecek.

Kavramların İzinde

"Kavramların İzinde" söyleşilerinde Asım Öz ve alanında uzman konukları tarafından kültürel ortamın yeni ve eski meseleleri günümüzdeki konumlanışlar ihmal edilmeden ele alınıyor.

Barış Özkul'un konuk olacağı "Kavramların İzinde" programında "klasik" kavramının tarihçesi, evrimi ve kültürlerarası izdüşümü üzerinde durulacak. Program 11 Kasım Çarşamba günü saat 19.00'da ZKSM'de gerçekleşecek.

Tiyatro: Bir Nefes Dede Korkut

İstanbul Devlet Tiyatroları bir kez daha nitelikli bir oyun ile Zeytinburnu Kültür Sanat'ta boy gösteriyor. Gökçe Kurt Elitez'in yönettiği "Bir Nefes Dede Korkut" tiyatro oyunu, 12 - 14 Ekim saat 20.00, 19 - 21 Ekim saat 19.30'da izleyiciyle buluşuyor. Oyunun biletleri tüm Devlet Tiyatroları gişelerinden, ZKS gişesinden ve  sitesinden temin edilebilir.

Bir Garip Orhan Veli: Vefatının 70. Yılında Orhan Veli Kanık Paneli

Modern Türk şiirinin önemli isimlerinden biri sayılan Orhan Veli, vefatının 70. Yılında Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde anılıyor. "Bir Garip Orhan Veli" paneli 13 Kasım Cuma günü saat 19.00'da, Doğan Hızlan'ın oturum başkanlığı, Hakan Arslanbenzer, Mehmet Can Doğan ve Turgay Anar'ın sunumlarıyla gerçekleşecek.

Gülşen-i Tevhid

Zeytinburnu'nda, geleneksel Türk müziği icracıları ve sevenlerinin düzenli olarak bir araya geldikleri Nağmedar, bu hafta da özel bir dinleti ile müzikseverleri davet ediyor. Hânende ritim Bülent Nurcan, kanun sanatçısı Talha Köksal ve ney Mesut Ekici özel bir repertuvar ile 14 Kasım Cumartesi günü saat 15.00'te Nağmedar'da bir araya geliyor.

Yayın Tarihi: 10 Kasım 2020 Salı 19:15 Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 18:20
YORUM EKLE

banner19

banner36