Zeytinburnu Kültür Sanat'ta birbirinden özel etkinlikler ilgilisini bekliyor

Sezon boyunca düzenli olarak devam eden söyleşi ve seminerlerin yanı sıra, Zeytinburnu Kültür Sanat, sergi, sinema, tiyatro, çocuk tiyatrosu ve konser kategorilerinde de nitelikli sanatçı ve eserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Zeytinburnu Kültür Sanat'ta birbirinden özel etkinlikler ilgilisini bekliyor

Tiyatro: Tamamen Doluyuz

İstanbul Devlet Tiyatroları bir kez daha nitelikli bir oyun ile Zeytinburnu Kültür Sanat'ta boy gösteriyor. Becky Mode'un yazdığı ve Elif Erdal'ın yönettiği "Tamamen Doluyuz" tiyatro oyunu, 15 - 17 - 20 - 24 Ekim tarihlerinde saat 20.00'de izleyiciyle buluşuyor. Oyunun biletleri tüm Devlet Tiyatroları gişelerinden, ZKS gişesinden ve  sitesinden temin edilebilir.

Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi


Kültür, sanat ve siyaset hayatımızda bütün olumsuzluklara rağmen derin izler bırakmış ve haklı bir şöhrete ulaşmış bir ailenin dört kuşak bireylerinin şahsi maceralarını görebildiğimiz "Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi" sergisi 16 Ekim'de sanatseverlerle buluşuyor. Açılışı saat 18.30'da Kazlıçeşme Sanat'ta gerçekleşecek olan sergimizi 27 Aralık tarihine kadar gezebilirsiniz.

Kavramların İzinde

"Kavramların İzinde" söyleşilerinde Asım Öz ve alanında uzman konukları tarafından kültürel ortamın yeni ve eski meseleleri günümüzdeki konumlanışlar ihmal edilmeden ele alınıyor.

Yusuf Ziya Gökçek'in konuk olacağı "Kavramların İzinde" programı, 16 Ekim Cuma günü saat 19.00'da ZKSM'de gerçekleşiyor.

Aktab-ı Erbaa

Zeytinburnu'nda, geleneksel Türk müziği icracıları ve sevenlerinin düzenli olarak bir araya geldikleri Nağmedar, bu hafta da özel bir dinleti ile müzikseverleri davet ediyor. Hânende Rıfat Çalışkan, neyzen Mesut Ekici ve ud sanatçısı Ersin Ersavaş özel bir repertuvar ile 17 Ekim Cumartesi günü saat 15.00'te Nağmedar'da bir araya geliyor.

Zeytinburnu Mozaikleri Sempozyumu

22 Ekim Perşembe saat:10.00'da Zeytinburnu Mozaikleri - 4 Zaman 4 Hikaye 1 Mekan adlı sempozyum gerçekleştirilecektir. Konuyla ilgili geç antik döneme ait olduğu varsayılan ve Kazlıçeşme Kültür Merkezi'nin henüz 70M2'si sergiye açılan mozaiğin geri kalanı için çalışmalar devam ediyor. 22 Ekim'de canlı yayınlanacak sempozyum çok özel bir içerikle dinleyici karşısına çıkıyor.

Sinema: Kahraman Prens Sualtı Maceraları, Süper Papağan

Bu hafta sinema salonumuzun kapıları, çocuk izleyicilerin ağırlanacağı iki film için açılıyor. 9 - 15 Ekim tarihleri arasında Kahraman Prens Sualtı Maceraları16 - 22 Ekim tarihlerinde ise Süper Papağan filmleri 13.30, 16.00 ve 19.00 seanslarında kültür merkezimizde izlenebilecek.

YORUM EKLE

banner36