Zeytinburnu Kültür Sanat'ta 23-27 Ocak etkinlik takvimi

Zeytinburnu Kültür Sanat’ta yine kültür hayatımızda önemli başlıkların açılacağı bir hafta bizleri bekliyor.

Zeytinburnu Kültür Sanat'ta 23-27 Ocak etkinlik takvimi

Sezon boyunca düzenli olarak devam eden söyleşi ve seminerlerin yanı sıra Zeytinburnu Kültür Sanat; sergi, sinema, tiyatro, çocuk tiyatrosu ve konser kategorilerinde de nitelikli sanatçı ve eserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

SİNEMA: Tabaluga

Gösterim Tarihleri: 20, 21, 22, 23 Ocak

Gösterim Saatleri: 13.30, 16.00, 19.00

Türünün son örneği olan Tabaluga, uçamayan ve ateş püskürtemeyen bir ejderhadır. Ateşini bulmak için yolcuklara çıkan Tabaluga’nın Arktos’la mücadelesinde en büyük destekçileri siyah bir ördek ve Prenses Lili’dir.

SİNEMA: Tay

Gösterim Tarihleri: 24, 25, 26 Ocak

Gösterim Saatleri: 13.30, 16.00, 19.00

Riyah, Mekke şehrinin zenginlerinden biri olan Ubey’in ahırında dünyaya gelir. Bir sabah annesine doğum günü için çiçek toplamaya çıkar. Ancak döndüğü zaman annesinin Medine’li bir tüccara satıldığını öğrenir. Kendisi de Şam’lı bir tüccara satılacaktır. Annesinden ayrılmak istemeyen Riyah, kaçar ve annesinin peşine düşmeye karar verir.

SÖYLEŞİ: Tarih Sohbetleri

Sunan: Prof. Dr. Ahmet Taşağıl

Konuk: Doç. Dr. Ramazan Erhan Güllü

24 Ocak Salı // 19.30

Tarih Sohbetleri programında Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, her ay yeni bir konukla milletimizin ve Cumhuriyetimizin tarihine ışık tutacak. Osmanlı Devleti’nden Cumhuriyet’e geçişin temel noktaları, yeni devletin yükselişinin temel değerleri, Türk milletinin çağlara uzanan tarihi gibi pek çok önemli başlık; alanın kıymetli isimleriyle birlikte bütüncül bir yaklaşımla değerlendirilecek. Prof. Dr. Ahmet Taşağıl’ın ocak ayı konuğu Doç. Dr. Ramazan Erhan Güllü olacak.

TİYATRO: Tamamen Doluyuz

Gösterim Tarihleri: 24 Ocak Salı - 25 Ocak Çarşamba

20.00

Sam, konservatuarın oyunculuk bölümünden mezun bir gençtir. Tek istediği mesleğini yapabilmektir fakat oyunculuk işi bulamadığı için şehrin en lüks restoranlarından birinde rezervasyon görevlisi olarak çalışır. Gittiği oyunculuk görüşmelerinden dönüş bekleyen Sam, üç kişilik işi tek başına yaparak Noel tatilinin yoğun rezervasyon trafiğine yetişmeye çalışır. Patronunun mantıksız istekleri, zengin müşterilerin tarif edilemez kaprisleri arasında bir yandan ailesi ve dostlarını mutlu etmek için uğraşır. Trajik bir durumdaki Sam acaba bu ortamdan kurtulup, kendi mesleğini yapabilecek mi?

ÖZEL ETKİNLİK: Karne Festivali

21 Ocak-5 Şubat // 12.00-16.00 Arası

Zeytinburnu Kültür Sanat, karnesini alan bütün öğrencileri Karne Festivali’ne bekliyor! Sosis balon, yüz boyama, animatör, maskot, karikatür, akrobasi cambaz, ilüzyon, vantrolog, bubble şov, jonglör, balon katlama ve sevimli kuklalar gösterilerinin olacağı festival, 12.00-16.00 saatleri arasında Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde olacak.

ÇOCUK TİYATROSU: Hayvanlar Yalana Karşı

Gösterim Tarihi: 26 Ocak Perşembe

Seans: 14.00

Oyunumuz çocuklarda istenmedik şekilde gelişen “yalan” durumuna karşı olarak ortaya çıkan durumlarda çocukların farkındalık kazanmalarını amaçlar. Oyun içinde verilen de budur. Atılan yalanların er geç ortaya çıkacağı ve hem yalan söyleyeni hem de yalana maruz kalanları olumsuz etkileyeceği anlatılır. Ama oyunumuz yalan konusunu işlerken yalan söyleyeni dahi rencide etmez. “Oyun içinde gerçeklik” yöntemiyle yazılmıştır.

SİNEMA: Karlar Ülkesi 2

Gösterim Tarihleri: 27, 28, 29, 30, 31 Ocak

Gösterim Saatleri: 13.30, 16.00, 19.00

Karlar Ülkesi 2, Erindel’in kapılarının çok ötesinde tehlikeli bir yolculuğa çıkan Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven’in maceralarını konu ediyor. Elsa, hayatını etkileyen bir sorunun cevabını arar. Elsa neden büyülü güçlerle doğdu? Bu sorunun cevabını bulmak için Erindel’in dışındaki ormana, bir bilinmeyene doğru giden Elsa, geçmişi ile ilgili gerçeklerle yüzleşecektir. Krallığı da tehlikeye atan cevapların peşine düşen Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ve bir o kadar da olağanüstü bir yolculuğa çıkar.

ÇOCUK TİYATROSU: Eğlenceli Bilim Gösterisi

Gösterim Tarihi: 27 Ocak Cuma

Seans: 14.00

Eğlenceli Bilim Gösterisi, şaşırtıcı ve öğretici deneylerin olduğu, katılımcıların interaktif katıldığı, görselliği yüksek, enerjik ve eğlence dolu şovlardan oluşmaktadır. Bilim gösterilerinde bilime ilgi ve merak aşılanır.

NAĞMEDAR: İrfani Türküler

28 Ocak Cumartesi // 14.30

Yer: Merkezefendi Dârulkurrâsı

Zeytinburnu'nda, geleneksel Türk müziği icracıları ve sevenlerinin düzenli olarak bir araya geldikleri Nağmedar, bu hafta da özel bir dinleti ile müzikseverleri davet ediyor. “İrfani Türküler” konserini icra edecek sanatçıların isimleri ise şu şekilde: Hanende İbrahim Özkan, Hanende Furkan Tanrıverdi, Neyzen Mahmut Sami Ergin, bağlamada Murat Altuntaş ve kanunda Selim Kazan.

ÇOCUK TİYATROSU: Büyük Yıldız Olacak Çocuk

Gösterim Tarihi: 28 Ocak Cumartesi

Seans: 14.00

Faruk K’nın YouTube’de yapmış olduğu “Büyük Yıldız Olacak Çocuk” gösterisinde çocuklar yeteneklerini sergiliyor. Temizlik ve arkadaşlık konularının işlendiği oyunda Yeşil Ateş ve Mercimek Kukla Tiyatrosu da yer almaktadır. İnteraktif olarak gerçekleştirilen oyunda çocuklar sahne üzerinde hem yeteneklerini sergileyebilecekler hem de doyasıya dans edip eğlenecekler.

ÇOCUK TİYATROSU: Çalışkan Karıncalar

Gösterim Tarihi: 29 Ocak Pazar

Seans: 14.00

Minik bayanlar, baylar hepiniz karıncaların dünyasına hoş geldiniz! Biz karıncalar çalışmayı çok severiz. Yazın çalışır yemekleri stok yaparız. Kışın ise hem yazın yorgunluğunu atarız hem de topladığımız yemekleri afiyetle yeriz. Kendi evimizi kendimiz yaparız. Kendi ağırlığımızdan çok daha fazla ağırlıktaki kırıntıları sırtlanır evimize kadar taşırız. Yöneticimiz ise Kraliçe Karınca’dır. O ne derse o olur. E neticede kraliçe değil mi ama?

Yayın Tarihi: 23 Ocak 2023 Pazartesi 16:00
YORUM EKLE

banner19

banner36