Zeytinburnu Kültür Sanat etkinlik takviminde bu hafta neler var?

Zeytinburnu Kültür Sanat’ta yine kültür hayatımızda önemli başlıkların açılacağı bir hafta bizleri bekliyor. Sezon boyunca düzenli olarak devam eden söyleşi ve seminerlerin yanı sıra Zeytinburnu Kültür Sanat; sergi, sinema, tiyatro, çocuk tiyatrosu ve konser kategorilerinde de nitelikli sanatçı ve eserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Zeytinburnu Kültür Sanat etkinlik takviminde bu hafta neler var?

SİNEMA: Karlar Ülkesi 2

Gösterim Tarihleri: 28, 29, 30, 31 Ekim, 1, 2, 3 Kasım

Gösterim Saatleri: 13.30-16.00-19.00

Karlar Ülkesi 2, Erindel’in kapılarının çok ötesinde tehlikeli bir yolculuğa çıkan Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven’in maceralarını konu ediyor. Elsa neden büyülü güçlerle doğduğunu öğrenmek ister. Bu sorunun cevabını bulmak için Erindel’in dışındaki ormana, bir bilinmeyene doğru giden Elsa, geçmişi ile ilgili gerçeklerle yüzleşecektir. Krallığı tehlikeye atan cevapların peşine düşen Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ve bir o kadar da olağanüstü bir yolculuğa çıkar.

TİYATRO: Uçurtmanın Kuyruğu

Gösterim Tarihleri: 31 Ekim Pazartesi, 1 Kasım Salı

Seans: 20.00

“Evet… Gerçekten…

Avuçlarımdan kayıp gidiveren benim hayatımdı değil mi? Yaşayıp tükettiğim ya da yaşamayıp kendimi tükettiğim hayatım… Mümkün olsa da gerçekten bir uçurtmanın kuyruğunda tutunabilsek hayata…” Oyuncu/yazar Savaş Dinçel’den ‘Hayata, geçmişe, acılara, neşelere, hayallere, zamanın kıymetine’ dair naif bir eser…

SÖYLEŞİ: veSanat

Sunan: Samed Karagöz

Konuk: Amira Akbıyıkoğlu

Yer: Kazlıçeşme Sanat

3 Kasım Perşembe // 19.30

Zeytinburnu Kültür Sanat, günümüz sanat dünyasının temel kavramlarını anlamak için sizi bir yolculuğa davet ediyor. Salt Programlar Sorumlusu Amira Akbıyıkoğlu’nun konuk olacağı ikinci programda sergi programcılığı ele alınacak. “Sergi programcısı ne yapar? Küratörden farkı nedir? Sergi programcısının düzenlediği sergi ile küratörün düzenlediği sergi arasında fark nedir? Bienaller ve sanat fuarları arasında ticari olmayan sanat kurumları nasıl başarılı oluyor?” gibi soruların cevabını birlikte keşfetmeye davetlisiniz.

SÖYLEŞİ: Ressam Mehmet Ali Laga’nın Dünyasını Anlamak

Konuşmacılar: Ömer Faruk Şerifoğlu, Dr. İlona Bayraktar

Yer: Kazlıçeşme Sanat

4 Kasım Cuma // 19.30

Kazlıçeşme Sanat, Türk resminin gölgede kalmış ustalarından Ressam Mehmet Ali Laga’yı ağırlıyor. Vefatının 75. yılı vesilesiyle düzenlenen “Mehmet Ali Laga Asker ve Ressam” sergisi muhtelif koleksiyonlardan 200 kadar eserin yanı sıra çok sayıda belge ve fotoğraftan oluşuyor. Sergiye paralel olarak hazırlanan katalogda ise sanatçı hakkında metinler ve çok daha fazla sayıda eser yer alıyor. Serginin küratörleri Ömer Faruk Şerifoğlu ve Dr. İlona Baytar, serginin oluşum sürecini ve Mehmet Ali Laga’nın dünyasına keşif yolculuklarını paylaşacaklar.

Program sonunda katılımcılara özel sergi turu yapılacaktır.

SİNEMA: Tom & Jerry

Gösterim Tarihleri: 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 Kasım

Gösterim Saatleri: 13.30-16.00-19.00

Tom & Jerry, Jerry’nin hain planlarını engellemek için Tom ile anlaşan genç bir kadının hikâyesini konu ediyor. Genç bir kadın olan Kayla, Posh Otel’de çalışmaya başlamıştır ve kendisini kanıtlamak için her şeyi yapmaya hazırdır. Otelde büyük bir düğün organizasyonunun hazırlığı sürmektedir ve fare Jerry, düğünü mahvetmek için hazır bir şekilde beklemektedir. Düğünü herhangi bir şeyin bozmasına engel olmak için çalışan Kayla, Jerry’nin geceyi mahvetmesini önlemek için Tom adındaki bir sokak kedisinden yardım ister. Patronunun kendisini kapının önüne koymasını engellemek için Kayla, Tom ile birlikte hareket edip Jerry’yi durdurmanın yolunu bulmalıdır.

NAĞMEDAR: Gelenekli Gelecek

5 Kasım Cumartesi // 14.30

Zeytinburnu'nda, geleneksel Türk müziği icracıları ve sevenlerinin düzenli olarak bir araya geldikleri Nağmedar, bu hafta da özel bir dinleti ile müzikseverleri davet ediyor. “Gelenekli Gelecek” konserini icra edecek sanatçıların isimleri ise şu şekilde: Neyzen Can Gülbal, tanburî Gökhan Filizman, ritimde Turgut Yiğit Dalar.

Yayın Tarihi: 01 Kasım 2022 Salı 14:00
YORUM EKLE

banner19

banner36