Zeytinburnu Kültür Sanat etkinlik takviminde bu hafta

Zeytinburnu Kültür Sanat’ta yine kültür hayatımızda önemli başlıkların açılacağı bir hafta bizleri bekliyor. Sezon boyunca düzenli olarak devam eden söyleşi ve seminerlerin yanı sıra, Zeytinburnu Kültür Sanat, sergi, sinema, tiyatro, çocuk tiyatrosu ve konser kategorilerinde de nitelikli sanatçı ve eserleri, sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Zeytinburnu Kültür Sanat etkinlik takviminde bu hafta

SÖYLEŞİ: Edebiyat Ne Söyler? 

4 Kasım Perşembe // 19.00 

Sunan: Cemal Şakar 

Konuk: Peyami Safa Gülay 

Edebiyat ve edebiyatın meselelerinin disiplinler arası bir yöntemle ele alındığı; her ay farklı bir alandan bir uzmanla edebiyatın muhtelif perspektiflerden masaya yatırıldığı “Edebiyat Ne Söyler?” söyleşileri kasım ayında yazar Peyami Safa Gülay’ı ağırlıyor. Moderatörlüğünü yazar Cemal Şakar’ın üstlendiği “Edebiyat Ne Söyler?” söyleşileri, Türk edebiyatına dair derinlikli bir kavrayış çabasıyla alternatif bir edebiyat gündeminin imkânlarını yokluyor. 

 

SÖYLEŞİ: Bize Şairden Bahset 

5 Kasım Cuma // 19.00 

Sunan: Zeynep Arkan 

Konuk: Ertuğrul Rast  

“Bize Şairden Bahset” söyleşi programında, konuk edilen şairin eserleri, poetik görüşü ve şiirlerinden yola çıkılarak edebiyat, mitoloji, toplum, günlük hayat ve insan üzerine birlikte düşünmek ve tartışmak amaçlanıyor. Şair Zeynep Arkan’ın sunacağı söyleşi programında, insanın şiire neden ihtiyaç duyduğu, şairlerin ve şiirlerinin insana ne/ler kazandırdığı sorularına her ay farklı bir konukla cevap veriliyor. Programın ilk konuğu Dünya Ceket Günü eseri ile şair Ertuğrul Rast olacak. 

 

NAĞMEDAR: Anadolu’dan İlahiler 

6 Kasım Cumartesi // 15.00 

Zeytinburnu'nda, geleneksel Türk müziği icracıları ve sevenlerinin düzenli olarak bir araya geldikleri Nağmedar, bu hafta da özel bir dinleti ile müzikseverleri davet ediyor. Konseri icra edecek Elhan-ı Şitâ grubunda yer alan sanatçıların isimleri ise şu şekilde: Udi Musa Kazım Giritli, hânende Ahmet Niyazi Çapar, kanuni Kerim Dursun. 

 

ÇOCUK TİYATROSU: Burnunu Kaybeden Palyaço 

Gösterim Tarihi: 7 Kasım Pazar 

Gösterim Saatleri: 13.00, 15.00 

Yalnız, mutsuz ve oyun arkadaşı olmayan bir kral ile insanlara mutluluk dağıtan, paylaşmanın güzel olduğunu bilen bir palyaçonun hikâyesi bu. Palyaço sirkte zor şartlar içinde çalışırken bir gün açlıktan başı döndüğü için bayılır. Bu yüzden patronu onu işten kovar bir de kırmızı burnunu fırlatır. Palyaço burnunu bulmak için düşer yola, Yaki adından bir çocuk da ona eşlik eder. “Komik” ve “Komik Yamağı” kırmızı burnu krala hediye ederler, ondan hediye alırlar. Daha büyük hediyelerin peşine düşen “Komik” ve “Komik Yamağı”nın yolu Palyaço ve Yaki ile kesişir. Palyaço kırmızı burnuna kavuşana kadar da macera dolu bir eğlence yaşarlar. 

 

Yayın Tarihi: 04 Kasım 2021 Perşembe 13:00
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26