Zeytinburnu Kültür Sanat 26 Aralık-1 Ocak etkinlik takvimi

Zeytinburnu Kültür Sanat’ta yine kültür hayatımızda önemli başlıkların açılacağı bir hafta bizleri bekliyor. Sezon boyunca düzenli olarak devam eden söyleşi ve seminerlerin yanı sıra Zeytinburnu Kültür Sanat; sergi, sinema, tiyatro, çocuk tiyatrosu ve konser kategorilerinde de nitelikli sanatçı ve eserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Zeytinburnu Kültür Sanat 26 Aralık-1 Ocak etkinlik takvimi

SİNEMA: Scoob!

Gösterim Tarihleri: 26, 27, 28, 29, 30, 31 Aralık

Gösterim Saatleri: 13.30-16.00-19.00

Sevilen çizgi dizi Scooby Doo’nun beyaz perde uyarlamasında, Scooby ve Shaggy’nin tanıştıkları andan itibaren ömür boyu süren dostluğuna odaklanılıyor. Tanışmalarının ardından, dedektif olma hayali kuran Fred, Velma ve Daphne ile güçlerini birleştiren Scooby ve Shaggy, çok geçmeden ünlü Mystery Inc.’i kurar. Birçok zorlu vakayı başarıyla çözen ekip, şimdi kariyerlerinin en zorlu gizemiyle karşı karşıyadır. Efsanevi hayalet köpek Cerberus’u dünyaya salacak bir komplonun haberini alan ekip, vakit kaybetmeden harekete geçer. Bu süreçte Scooby, gizli bir mirası olduğunu keşfeder.

SÖYLEŞİ: Tarih Sohbetleri

Sunan: Prof. Dr. Ahmet Taşağıl

Konuk: Prof. Dr. Süleyman Beyoğlu

27 Aralık Salı // 19.30

Tarih Sohbetleri programında Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, her ay yeni bir konukla milletimizin ve Cumhuriyetimizin tarihine ışık tutacak. Osmanlı Devleti’nden Cumhuriyet’e geçişin temel noktaları, yeni devletin yükselişinin temel değerleri, Türk milletinin çağlara uzanan tarihi gibi pek çok önemli başlık; alanın kıymetli isimleriyle birlikte bütüncül bir yaklaşımla değerlendirilecek. Prof. Dr. Ahmet Taşağıl’ın aralık ayı konuğu Prof. Dr. Süleyman Beyoğlu olacak.

SÖYLEŞİ: 100. Yıl Sohbetleri

Sunan: Prof. Dr. Haluk Oral

Konuk: Selahattin Özpalabıyıklar

28 Aralık Çarşamba // 19.30

100. Yıl Sohbetleri’nde Prof. Dr. Haluk Oral; tarih, edebiyat, sosyoloji, felsefe, sanat, ekonomi gibi pek çok disiplinin penceresinden Cumhuriyetimizin 100 yılını, ilgili alanın en önemli temsilcileriyle ele almayı amaçlıyor. Tarihin ve düşüncenin gölgesinde, sorular, sorunlar eşliğinde geçmişten bugüne derli toplu bir Türkiye resminin oluşturulacağı programda kavramlar, olaylar, kişiler objektif ve tutarlı bir şekilde yeniden ele alınacak. Prof. Dr. Haluk Oral, aralık ayında Selahattin Özpalabıyıklar’ı ağırlayacak.

SÖYLEŞİ: veSanat

Sunan: Samed Karagöz

Konuk: Sabiha Kurtulmuş

30 Aralık Cuma // 19.30

Yer: Kazlıçeşme Sanat

Zeytinburnu Kültür Sanat, günümüz sanat dünyasının temel kavramlarını anlamak için sizi bir yolculuğa davet ediyor. Merkür Galeri kurucusu Sabiha Kurtulmuş’un konuk olacağı bu programda, galericilik ve sanat danışmanlığı ilişkisi ele alınacak. “İyi bir galerici nasıl olmalı? Dünyadaki önemli galeriler Türkiye sanat dünyasına nasıl örnek olabilir? Bir galerici aynı zamanda sanat danışmanı mıdır? Türkiye’de sanat piyasasında yaşanan zorluklar neler?” gibi soruların cevaplarının aranacağı bu söyleşiye davetlisiniz.

NAĞMEDAR: Klasikler

31 Aralık Cumartesi // 14.30

Yer: Merkezefendi Dârulkurrâsı

Zeytinburnu'nda, geleneksel Türk müziği icracıları ve sevenlerinin düzenli olarak bir araya geldikleri Nağmedar, bu hafta da özel bir dinleti ile müzikseverleri davet ediyor. “Klasikler” konserini icra edecek sanatçıların isimleri ise şu şekilde: Kanunda İsmail Kınık, hanende Berk Özçam ve çelloda Gökhan Karcebaş.

Yayın Tarihi: 26 Aralık 2022 Pazartesi 15:30
YORUM EKLE

banner19

banner36