YÖK’ten “Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği” çalıştayı

YÖK yarın Türk yükseköğretim tarihinin belki de en büyük kongresine evsahipliği yapacak. İş dünyası ve akademiyi geleceğin meslekleri ve mevcut mesleklerin geleceğini tartışmak üzere "Geleceğin meslekleri, mesleklerin geleceği" adlı kongrede ilk defa bir araya getiriyor.

YÖK’ten “Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği” çalıştayı

Yükseköğretim Kurulu olarak, dünyadaki yükseköğretimin planlayıcıları, politikacılar ve iş dünyasını yönetenler ile paralel olarak, 21. yüzyılın yetişecek bireylerini hazırlamak amacıyla yoğun ve entegre çalışmalar yürütülmektedir.

21. yüzyılda edinilecek tüm mesleklerde sunulan “dijital çağ okuryazarlığı, temel, bilimsel ve ekonomik teknoloji okuryazarlığı, dijital medya ve ortamların kullanılması, etkili iletişim, heterojen gruplarla etkileşim, büyük resim içinde davranabilme, esneklik ve uyum” gibi ana beceri ve kavramları takip edilmeye devam edilmektedir.

Bu bağlamda olmak üzere, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, MÜSÎAD Başkanı Abdurrahman Kaan, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile YÖK Üyeleri, tüm üniversite rektörleri, ilgili akademisyenler, iş dünyası temsilcileri ve meslek profesyonellerinin katılımı ile YÖK’te "Geleceğin Meslekleri - Mesleklerin Geleceği" başlıklı bir kongre düzenlenecektir.

Açılış konuşmalarını YÖK Başkanı Saraç ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın yapacağı kongrenin panel bölümü Prof. Dr. Acar Baltaş’ın moderatörlüğünde TÜSİAD, MÜSÎAD ve TOBB Başkanları tarafından gerçekleştirilecektir. Kongrenin öğleden sonraki bölümünde ise “Mühendislik ve Fen, Sağlık, Sosyal Bilimler” alanlarında üç ayrı çalıştay yapılacaktır. Hazırlanan çalıştay raporları kongrenin bitiminde, Başkanlık ve YÖK Yürütme Kurulu'na bir rapor halinde sunulacaktır.

Tarih: 5 Kasım 2019, Salı

Saat: 09:30 – 13:00 (Konuşmalar ve Panel)  / 14:00 – 17:00 (Çalıştaylar)

Yer: Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı,

                                                Konferans Salonu,

                                               Bilkent / Ankara

Yayın Tarihi: 04 Kasım 2019 Pazartesi 11:37
YORUM EKLE

banner19

banner36