YKS'de: Su Hakkı Yürüyüşü

23 Ekim Cumartesi “BURASI” sergisi kapsamında bir Su Hakkı Yürüyüşü düzenleniyor. Mekanda Adalet Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen yürüyüşte su politikaları uzmanı Akgün İlhan’ın rehberliğinde Cihangir-Galata hattındaki çeşmeler, ardından Yapı Kredi Kültür Sanat’taki “BURASI” sergisi gezilecek.

YKS'de: Su Hakkı Yürüyüşü

Yaşam hakkımızın en temel bileşeni su nerden geliyor ve nereye gidiyor? Pet şişelere, damacanalara ve evdeki musluklara hapsedilmiş suyu ne kadar tanıyabiliriz? Tanımadığımız suyu nasıl koruyabilir, su hakkımızı nasıl kollayabiliriz? 

Tüm bu soruların cevabını bulmak için 14 Ekim’de yapılan Su Hakkı Yürüyüşüyoğun ilgi nedeniyle 23 Ekim Cumartesi günü saat: 13:00’da tekrarlanacak.

İklim değişikliğiyle beraber su krizi ve dolayısıyla su hakkımıza yönelik tehditler büyüyor. Su gibi akmadan, harekete geçmeden suyu bilemeyiz. Haydi, ilk adımı İstanbul’un görünmez hale getirilmiş sokak çeşmelerinin izini sürerek atalım. Çünkü yaşadığımız şehirde suyu akan çeşmelere erişmeden su hakkını kazanamayız.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliğiyle hazırlanan BURASI sergisi kapsamında düzenlenen yürüyüşte, su politikaları uzmanı Akgün İlhan’ın rehberliğinde Cihangir-Galata hattındaki çeşmeler, ardından Yapı Kredi Kültür Sanat’taki “Burası” sergisi gezilecek. Mekanda Adalet Derneği’nin işbirliğiyle 23 Ekim’de gerçekleştirilecek etkinliğin programı aşağıdaki gibidir.

 

*Etkinlik için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Program

23 Ekim 2021

13:00 Cihangir Meydanı'nda buluşma ve tanışma, 

13:00-14:45 Gezi

15:00 Yapı Kredi Kültür Sanat’a varış

15:15-16:15 Sergi turu

Yayın Tarihi: 22 Ekim 2021 Cuma 18:00
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26