Yeni metin oyun yazarlığı atölyesi için geri sayım başladı!

Yeni Metin Oyun Yazarlığı Atölyesi güçlü ana kadrosu ve farklı ülkelerden programa dahil olan konuk oyun yazarlarıyla 16 Ekim’de başlıyor. Türkiye’den ve dünyadan oyun yazarları, dramaturglar ve teorisyenleri ağırlayacak Yeni Metin Oyun Yazarlığı Atölyesi bu yıl hibrit bir şekilde gerçekleşecek.

Yeni metin oyun yazarlığı atölyesi için geri sayım başladı!

GalataPerform’un Yeni Metin Projesi kapsamında düzenli olarak gerçekleştirdiği Yeni Metin Oyun Yazarlığı Atölyesi dijital eğitim modeliyle Ekim ayında başlıyor. Katılımcılar, 7 ay devam edecek atölye kapsamında kendi oyunlarını yazarak çağdaş oyun yazarlığı alanında yapı ve içerik bakımından kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. Oyun Yazarlığı Atölyesi’nin ana kadrosunda Yeşim Özsoy, Ferdi Çetin, Ozan Ömer Akgül ve Ahmet Sami Özbudak yer alıyor. Bu eğitmen kadrosuna ek olarak Türkiye’den konuk oyun yazarları, dramaturglar ve teorisyenler atölyeye konuk oluyor. Ayrıca program başlangıcında İsveç’ten Athena Farrokhzad, Norveç’ten Demian Vitanza ve Cecilia Loveid, Kosova’dan Yeton Neziray, İspanya’dan Joan Yago ve Hollanda’dan Magne van den Berg giriş seviyesinde yazarlık eğitimi verecek. Atölyenin ilerleyen döneminde ise Fransa, Romanya, Portekiz, Macaristan ve İtalya’dan oyun yazarları programa dahil olacak.

BİREBİR DANIŞMANLIK

Oyun Yazarlığı Atölyesi, online ve yüz yüze toplantılar olmak üzere hibrit yöntemle gerçekleşecek. Dersler ağırlıklı olarak zoom üzerinden gerçekleşecek olup atölye bitiminde katılımcıları ve eğitmenleri bir araya getiren bir kamp düzenlenecek. Online derslere ek olarak atölye katılımcılarına eğitim videoları ve oyun metinlerinden oluşan online eğitim seti verilecek. Oyun Yazarlığı Atölyesi’nde 3 ayın sonuna gelindiğinde birebir danışmanlık süreci başlayacak. Katılımcılar bu süreçte uzman eğitmenlerden danışmanlık alarak oyunlarını yazmaya başlayacaklar.

ÇEVİRİMİÇİ ATÖLYELER, KAMP & FESTİVAL

Sene boyunca yoğunlukla çevrimiçi olarak devam edecek olan atölyelerin sonunda katılımcıların bir araya geldiği bir kamp gerçekleşecek. Her sene atölye kapsamında oyunlarını bitiren 7 yeni oyuna ve yazarına Yeni Metin Festivali kapsamında okuma tiyatrosu olarak yer alma hakkı tanınmakta.

Yayın Tarihi: 06 Ekim 2021 Çarşamba 11:00 Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2021, 18:09
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26