"YEKDER Öğretmen Yaz Okulu"

"YEKDER Öğretmen Yaz Okulu" programının kayıtları başladı.

"YEKDER Öğretmen Yaz Okulu"

Uzun yıllar, Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) kapsamında vizyon çizen eğitimlere imza atan Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde "YEKDER Öğretmen Yaz Okulu" programının kayıtları başladı.

Uzun yıllar, Eğitimci Geliştirme Programı adı altında vizyon çizen eğitimler düzenleyen YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu olarak, eğitici geliştirme çalışmalarımıza yeni bir ivme katıyoruz. Eğitimci geliştirme alanında elde ettiğimiz birikim ve tecrübeden daha çok sayıda öğretmenimizin istifade edebilmesi için bu yıl ilk defa Temmuz ayında Öğretmen Yaz Okulu düzenliyoruz. YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu olarak saygın bir meslek olan öğretmenliğin güçlü bir perspektifle güçlendirilmesini, gelecek nesillerin sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi için önemsiyoruz. İnanıyoruz ki ancak güçlü ilkelere, sağlam değerlere sahip öğretmenlerle duyarlı, nitelikli bir toplum mümkün olabilecektir. Bu inançla düzenlediğimiz Öğretmen Yaz Okulu; alanında uzman akademisyenlerden perspektif seminerleri, konunun uzmanlarından atölye dersleri, kitap tahlili ve film okumasını ihtiva eden dört günlük bir programdır.

Öğretmenlerimizin eğitim/öğretim becerilerine katkı sağlamayı amaçlayan bu program ile katılımcıların

  • Bilmenin doğası ve bilgi
  • Eğitim paradigmalarında yaşanan değişim ve dönüşüm 
  • Toplumsal eşitsizliklerin aşılmasında eğitimin rolü
  • Eğitimde kullanılan yöntem ve metodların fikri altyapısı

gibi konularda bir perspektif kazanması amaçlanmaktadır.

YEKDER Öğretmen Yaz Okulu’na her branştan öğretmen ve öğretmen adayları başvurabilir. Programa alımlarda İstanbul dışından gelen başvurulara  öncelik tanınacaktır. 

Yayın Tarihi: 06 Temmuz 2019 Cumartesi 17:00
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26