Yazar Asuman Güzelce, Doğu Türkistan’ı anlatacak

Yazar Asuman Güzelce, Bâbıâli Enderun Sohbetleri’nde “Sessiz Göç” romanı kapsamında Doğu Türkistan” başlıklı konuşmasını yapacak.

Yazar Asuman Güzelce, Doğu Türkistan’ı anlatacak

Bu toplantıyı hikâyeci yazar Funda Özsoy Erdoğan yönetecek. Yeni Dünya Vakfı’ndaki toplantı, 5 Mart Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak.

Toplantıya katılım serbesttir.

Adres: Yeni Dünya Vakfı, Prof. Dr. Kâzım İsmail Gürkan Cd. Nu. 15 Cağaloğlu
 

Kaşgarlı Mahmut Ödülü’nü kazandı
Asuman Güzelce, Samsun Lâdik’de doğdu. Güzel Sanatlar eğitimi aldı. Eğitim Bilimlerinde yüksek lisans yaptı. İlk hikâyeleri Hece edebiyat dergisinde yayımlandı. 2004 yılında Türk Edebiyatı Vakfı’nın düzenlediği Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması’nda “Annem, Ben ve Maria” adlı hikâyesiyle mansiyon ödülüne, 2005 Ahmet Hamdi Tanpınar anısına düzenlenen hikâye yarışmasında “Dolunay” adlı eseriyle ikinciliğe lâyık görüldü. 2008 Kaşgarlı Mahmut Ödülü’nü Sessiz Göç adlı kitabıyla alan yazar, bu eserde Doğu Türkistan Türklerinin hikâyesini anlatıyor. MEB’de ders kitapları yazım komisyonunda çalışan yazar, Minyatür, Geleneksel Türk Sanatları Tarihi ve Hüsn-ü Hat ders kitaplarını da yazmıştır. Aynı zaman da hattat olan yazar, Milli Mefkure Mektebi’nde yazarlık dersi vermektedir.

Yayın Tarihi: 04 Mart 2020 Çarşamba 17:02
banner25
YORUM EKLE

banner26