Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Ocak ayı etkinlikleri

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın yeni yılın ilk haftasında yapılacak olan etkinliklerinde 6 Ocak Perşembe günü rehberli BURASI sergisi turu var.

Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Ocak ayı etkinlikleri

7 Ocak Cuma günü yapılacak “BURASI Oyun Yeri” adını taşıyan etkinlik ise bize şu meşhur “içimizdeki çocuk”u keşfetmek için harika bir fırsat verirken, gündelik koşuşturmanın kentle aramızda koyduğu mesafeyi de ortadan kaldıracak.

 

 

Rehberli sergi turu                                                     

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle hazırlanan, küratörlüğünü Kevser Güler'in üstlendiği BURASI sergisi kapsamında düzenlenen sergi turlarında ziyaretçiler, İBB Koleksiyonları’ndan yapılan seçki ve çağdaş sanat yapıtları üzerinden İstanbul’u kent ve ekoloji bağlamında yeniden düşünme olanağı buluyor. Ocak ayının ilk sergi turu 6 Ocak Perşembe günü saat: 18:00’da galeri (2.kat) da yapılacak. Sanatın çevre ve doğaya ilişkin soruları ele alış biçimlerini, kent koleksiyonu ve arşivlerinin olanaklarını, sanatın kent için üretebileceklerini birlikte düşünmeye davet eden sergi turları serginin kapanış tarihi olan 27 Şubat'a kadar belirli aralıklarla devam edecek. 

**Sergi turları rezervasyonlu olup kontenjan 20 kişiyle sınırlıdır.

 

 

BURASI Oyun Yeri                                                           

                                                                                  

İstanbul’un yetişkin sakinleri için bir oyun hazırladık!

Her gün belirli yönlerde hareket ettiğimiz, farklı katmanlarıyla buluşup ayrıldığımız kentte rutinin dışında mekânın ruhunu ortaya çıkarabilecek başka yönler, başka karşılaşmalar olabilir mi? Kentteki hareketlerimizi rastgele attığımız iki zar belirlese neler yapardık?

“BURASI Oyun Yeri”  adını taşıyan etkinlik bize şu meşhur “içimizdeki çocuk”u keşfetmek için harika bir fırsat verirken, gündelik koşuşturmanın kentle aramızda koyduğu mesafeyi de ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

 

İlhamını, izleyiciyi İstanbul’u farklı boyutlarıyla düşünmeye davet eden BURASI sergisinden alan oyunu İstanbul Planlama Ajansı koordinasyonuyla, Oyun İstanbul tasarladı. 7 Ocak Cuma günü saat 14:00’da Loca’da başlayacak ve dış mekana taşınacak oyun iki bölümden oluşuyor:  Atılan zarların gösterdiği yönergeleri yerine getirme ve deneyimlerin çıktılarının paylaşımı. Rezervasyonunuzu yaptırın; kente temas edelim, eğlenelim, paylaşalım!

 

Oyun İstanbul, İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesindeki bir vizyon projesidir. 7’den 70’e herkesin, oyun oynama hakkından tam olarak yararlanabileceği bir şehir olma yolunda araştırma, proje, üretim ve iş birlikleri gerçekleştirir.

 

İstanbul Planlama Ajansı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan bir ortak akıl mekanizmasıdır. Küresel sistem içerisinde İstanbul’un rolünü, vizyonunu, gideceği yönü belirlemeyi ve İstanbul’un gerçek sorunlarına bilimsel, akılcı ve kalıcı çözümler üretmeyi amaçlar.

 

Beyoğlu Senin, Beyoğlu kent gündemini yeniden tartışmaya açmak amacıyla Beyoğlu sakinleri, İstanbullular, sivil toplum kuruluşları, uzmanlar, bilim insanları ve ilgili kamu kurumlarını bir araya getiriyor ve birlikte çalışmanın yol haritasını oluşturuyor.

 

**Etkinlik süresi 1,5 saattir. 18 yaşından büyük herkes katılabilir. Etkinlik rezervasyonlu olup, kontenjan 20 kişiyle sınırlıdır. Etkinlik, Yapı Kredi Kültür Sanat’ın 4. katında bulunan Loca’da başlayacak, dış mekânda sürecek ve yine Loca’da sonlanacaktır.

 

 

 

 

 

YORUM EKLE