Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Aralık ayı etkinlikleri

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Aralık ayı etkinliklerinde 21 Aralık Çarşamba günü “bir sergi turu” etkinliği var. Yapı Kredi Kültür Sanat Galeri’de süren “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisi kapsamında düzenlenen performans, katılımcılarını “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisinin mekânında, sergiyi gezen bedenlerin seyrinin ve zamanın akışının da birer unsur olarak sürece dahil edildiği bir gezintiye davet ediyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Aralık ayı etkinlikleri

15, 17, 21, 24, 28 Aralık 2022

3, 5, 7 Ocak 2023

 

bir sergi turu

Katılımcı performans

Ayşe Draz

Yapı Kredi Kültür Sanat Galeri

19:30

 

“bir sergi turu” katılımcılarını, “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisinin mekânında, sergiyi gezen bedenlerin seyrinin ve zamanın akışının da birer unsur olarak sürece dahil edildiği bir gezintiye davet ediyor. Sergide yer alan eserleri açıklama çabasından ziyade onlarla farklı ilişkilenme biçimleri öneren “bir sergi turu”, hem anıtsal olanla gündelik olan arasında, hem de şimdi ve burada olanla eserlerin kurguladığı şiirsel dünya arasında seyrederken, katılımcılarıyla birlikte beraber olmanın ve aynı zaman-mekânı paylaşmanın yeni biçimlerini araştırıyor.

 

Yapı Kredi Kültür Sanat Galeri’de süren “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisi kapsamında düzenlenen etkinliğin biletleri Biletix’te. Etkinlik 13 yaşından büyük herkesin katılımına açıktır. Yapı Kredi Kültür Sanat tarafından verilecek MP3 çalarlar ve kulaklıklarla gerçekleştirilecektir. Dileyen katılımcılar kendi kulaklıklarını getirebilir. Etkinlikten en az 30 dakika önce gelinmesi rica olunur.

 

 

Metin ve tasarım: Ayşe Draz

Ses: Aslı İçözü

Ses kaydı ve tasarım: Dr. Oğuz Öner

Ayşe Draz’ın teşekkürü: Daha önceleri benzer bir deneme olarak kurgulanmış panorama radio işini birlikte gerçekleştirdiğimiz Marlin de Haan, son zamanlarda İstanbul’a davet ettikleri iş ve sanatçılarla ilham kaynağı olan Kundura Sahne’nin sanat direktörü Buse Yıldırım.

Süre: 30’

Yayın Tarihi: 20 Aralık 2022 Salı 16:00
YORUM EKLE

banner19

banner36