Yapı Kredi Kültür Sanat'ta her yaş için Karagöz

Yapı Kredi Kültür Sanat’ta açılan “Karagözüm İki Gözüm” sergisi süresince birbirinden renkli Karagöz gösterileri her yaştan izleyicisiyle buluşuyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat'ta her yaş için Karagöz

6 Kasım Cuma günü yetişkinler için yapılacak “Büyülü Ağaç” ve
7 Kasım Cumartesi günü çocuklar için yapılacak olan “Çöp Canavarı” Karagöz gösterileri, Biletix tarafından sağlanacak bir platform üzerinden çevrimiçi izlenebilecek.

6 Kasım 2020 Cuma – Çevrimiçi Gösteri
Yetişkinler için Karagöz Gösterisi
“Büyülü Ağaç”
Yazan ve Oynatan: Cengiz Özek, Stefan Carelius (asistan)
20:00

Yapı Kredi Kültür Sanat’ta açılan Karagözüm İki Gözümsergisi süresince birbirinden renkli Karagöz gösterileri her yaştan izleyicisiyle buluşuyor. 18. ve 19. yüzyıl oyunlarından yola çıkarak hazırlanan “Büyülü Ağaç”, her ne kadar klasik Karagöz oyunlarından aşina olduğumuz her ayrıntıyı barındırsa da, yepyeni ve dinamik bir oyun.

Karagöz oyunlarının ana öğelerini epik bir yorumla bir araya getiren gösterinin hareket ağırlıklı kurgusuna Karagöz oyunlarının tipik özelliği olan çalgıları ‘nareke’ ve ‘def’ bolca yer alarak seyirciye keyifli bir izlence sunuyor.  Çevre kirliliğini konu alan “Büyülü Ağaç”, dünya sahnelerinde bugüne kadar 500’den fazla gösterim yaptı. “Karagözüm İki gözüm” sergisi kapsamında Yapı Kredi Kültür Sanat Loca salonunda kurulan sahnede yeniden seyircisiyle buluşuyor. 6 Kasım Cuma günü saat: 20:00’da Biletix tarafından sağlanacak bir platform üzerinden çevrimiçi izlenebilecek olan etkinliğin biletleri Biletix’te…

Yayın Tarihi: 06 Kasım 2020 Cuma 16:45 Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 16:34
banner25
YORUM EKLE

banner26