Yapı Kredi Kültür Sanat'ta: Gülten Akın

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Mart ayı etkinliklerinde bu hafta 10 Mart Perşembe günü Gülten Akın şiiri konuşulacak.

Yapı Kredi Kültür Sanat'ta: Gülten Akın

Etkinlikte Asuman Susam ve Duygu Kankaytsın’ın üç bölümde topladığı, YKY’den çıkan bir Gülten Akın kitabı olan İncelikler Tarihi” ve Gülten Akın’ın şiiri tüm yönleriyle ele alınacak.

 

10 Mart 2022 Perşembe -Söyleşi

Gülten Akın ve “İncelikler Tarihi”

Konuşmacılar: Olcay Akyıldız, Haydar Ergülen

Moderatör: Duygu Kanyatsın

18:30

Loca

“İncelikler Tarihi – Gülten Akın Şiiri” yirmi bir yazarlı bir Gülten Akın kitabı. Asuman Susam ve Duygu Kankaytsın’ın üç bölümde topladığı yazılarda Gülten Akın’ın şiiri tüm yönleriyle ele alınıyor. Kitap; şairin edebiyat tarihindeki yerini yeniden düşündürmeyi, ardından gelenlere açtığı yolları göstermeyi, yeni kuşaklardan okurlarla şairi buluşturmayı hedefliyor. Türkiye’de kadın ve şair oluşun bir anlamda minör/öteki tarihi olarak da okunabilecek Gülten Akın şiirlerine dair yapılan bu edebiyat arkeolojisi, kadının bireysel-toplumsal duruşunu gösterme ve özellikle “şair oluş” ve “kadın oluş” imgelerinin katmanlarını birlikte açma amacını da taşıyor. Kitapta yazıları yer alan akademisyen Olcay Akyıldız ve şair Haydar Ergülen’in konuşmacı olarak katılacağı bu söyleşide “İncelikler Tarihi” kitabı okurlara tanıtılırken Gülten Akın’ın şiiri farklı boyutlarıyla ele alınacak. Söyleşiyi Duıygu Kankaytsın yönetecek. Etkinlik Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Youtube kanalından da eşzamanlı paylaşılacak.

 

Yayın Tarihi: 09 Mart 2022 Çarşamba 17:00
YORUM EKLE

banner19

banner36