Verni Art Salon açılışını özel bir sergiyle yapacak

Çok özel isimlere ve özel koleksiyonlara ev sahipliği yapacak olan Verni Art Salon kapılarını, sanatseverlere Reza Hemmatirad’ın ‘’Sinanın istanbul’u’’ isimli koleksiyon sergisiyle açacak.

Verni Art Salon açılışını özel bir sergiyle yapacak

Sultanahmet semtinde Kadırga Liman Caddesinde bulunan Verni Art Salon, Tarihi Yarımadanın en önemli camilerinden biri olan Sokullu Mehmet Paşa Camii’ne komşu olma şansını yakalamıştır. Binanın tarihteki izi Osmanlı döneminde gemi yapım malzemelerinin ve ticaret mallarının deposu olup kısmen tersane görevini üstlendiği kemerli mekan, günümüzde de Türk dünyasına ait sanatların merkezi olma yolunda hizmete başladı.

Çok özel isimlere ve özel koleksiyonlara ev sahipliği yapan Verni Art Salon ‘’dün bugün ve gelecek‘’ konseptinin altına imzasını atıyor ve geniş ürün yelpazesinin tek satış noktası olmayı hedefliyor.

Müzelerde eserleri bulunan Türk dünyasının ressam ve sanatçılarının eserleriyle kapılarını siz sanatseverlere açıyor.

Verni Art Salon’un ilk etkinliği Üstad Reza Hemmatirad’ın ‘’Sinanın istanbul’u’’ isimli koleksiyon sergisi olacak. 13 Haziran gerçekleşen açılıştan sonra sergiyi sanatseverler 14 Haziran’da itibaren saat 10.30 ile 22.00 arasında ziyaret edebilirler. Verni Art Salon kapısı sanat meraklılarına her gün açık olacak. Ayrıca serginin yanı sıra seminer ve çeşitli workshop ile sanatın içinde yolculuk devam edecek.

Üç kattan oluşan Verni Art Salon tarihi dokusu korunarak işin uzmanı Gülab Mimarlığın titiz çalışmaları ile tekrar hayata kazandırılmış ve şehrin sanat merkezinin bu tarihi eksene geri taşımayı vaat ediyor. Geleneksel sanatların satış noktası olan Verni, alt katında ipek, yün el dokuma halı koleksiyonu kilim ve türevleri teşhir edilmekte. Galerinin giriş katı antikalar ve sedef işleme mobilyaların eşsiz tasarımlarıyla okyanusun kokusunu hissettiren güzellikte. Üst katında, Türk dünyasının nadide isimlerine ait çağdaş ve geleneksel resimler bulunmakta. Diğer galeri de kompozisyon, sergi ve atölye çalışmaları için ayrılmış.

Geleneksel Türk nakışında bir döneme ismini veren Nahide Küçük geniş koleksiyonu  da Verni Art salonda tek satış noktası olarak hizmete açılmış. Çini, dekoratif obje, tasarım takıların yer aldığı koleksiyonları almak isteyen kitleye ve sanatseverlere ulaşması konusunda Verni Art Salon hizmet vermektedir.

Verni art salon bu zengin kültürün ayak izlerini bünyesine taşıyarak Azerbaycan halılarından oluşan büyük bir koleksiyon ile sanat tutkunlarını bir araya getirecektir.

Örneğin “Berlin Güzel Sanat Müzesi`nde, New-York`un ünlü Metropolitan Müzesi`nde muhafaza edilen Ejdahalı halılardan yeni versiyonlarını Verni art salonda yakından inceleme şansına sahip olacaksınız.

YORUM EKLE