Uluslararası Türkoloji Araştırmaları Sempozyumu

26-28 Eylül 2019 tarihinde ilki düzenlenecek olan UTAS, bu yönüyle tamamen Türkoloji etrafında şekillenen, farklı bilim dallarındaki akademisyenleri, araştırmacıları ve öğrencileri, Türkoloji bilinci etrafında bir araya getirmeyi hedefleyen bir sempozyumdur.

Uluslararası Türkoloji Araştırmaları Sempozyumu

Bu sempozyum vasıtasıyla Türkiye’de, Türk Dünyası’nda ve dünyanın çeşitli yerlerinden iştirak sağlayan katılımcıların, gözlem ve tespitlerini, yeni uygulama ve araştırma metotlarını bilim camiasıyla paylaşmalarını sağlamak, ulaşılmak istenen en önemli gayedir.

Sempozyumun önemli yanlarından biri de etkinliğin, Türkiye, İran, Irak ve Kafkasya arasında önemli bir geçiş yeri olan Van'da yapılacak olmasıdır. Zira Van, bugün milyonlarca Türk'ün yaşadığı İran'la sınırı olan; Hakkâri üzerinden Irak'a ve Ortadoğu'ya açılan bir şehirdir.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü öğretim elemanları tarafından hazırlanan Türkoloji içerikli karma serginin ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Konservatuarı tarafından hazırlanan Türkiye ve Türk Dünyası müziğini ihtiva eden konser programının gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

KONGRE TARİHİ

26 Eylül - 28 Eylül 2019

KONGRE YERİ

Van

Yayın Tarihi: 21 Eylül 2019 Cumartesi 05:00 Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 17:37
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26