"Uluslararası Toplum ve Şizofreni Kongresi"

Şizofreni Dernekleri Federasyonu tarafından "Uluslararası Toplum ve Şizofreni Kongresi" düzenlenecek.

"Uluslararası Toplum ve Şizofreni Kongresi"

Kongrede şizofreni ve toplum temelli ruh sağlığı anlayışı bağlamında pek çok konu tartışılacaktır. Konuşmacı olarak bu alanda tanınmış olan yurt dışından ve yurt içinden konuşmacılar görev üstlenecektir. Kongre programı yurt dışından ve yurt içinden konuşmacılarla katılımcıların etkileşim kurmalarına olanak sağlayacak biçimde düzenlenecektir.

Davetli konuşmacılar arasında, İngiltere’de ve dünyada ruh sağlığı politikalarının oluşturulmasında çok önemli katkıları olan Kings College of London öğretim üyesi Graham Thornicroft; sosyal psikiyatri ve ruh sağlığında iyileşme alanında söz sahibi Viyana Tıp Üniversitesi Psikiyatri Bölümü öğretim üyesi Michaela Amering; psikososyal rehabilitasyon alanındaki çabaları ile tanınan Dünya Psikososyal Rehabilitasyon Birliği Başkanı Ricardo Guinea; Trieste’de ruh sağlığı hizmetlerinin toplum içinde organizasyonunda görev alan ve Permanent Conference for Mental Health in the World örgütünün kurucusu ve başkanı  Giovanna Del Giudice ve ruh sağlığı sorunları olan bireylerin haklarını savunan, eğitim çalışmaları yürüten, araştırma projelerini teşvik eden, damgalama ve ayrımcılık karşıtı bir küresel ağ olan GAMIAN-Europe’ın yöneticilerinden Aikaterini Nomidou yer alacaktır.

Kongrenin dili İngilizce ve Türkçe olacak, İngilizce sunumlar çevirmen eşliğinde izleyicilere anında aktarılacaktır. Kongrenin hedef kitlesi psikiyatri, psikoloji, sosyal çalışma ve psikiyatri hemşireliği alanlarında çalışan öğretim üyeleri ve öğrenciler, şizofreni tedavisi gören bireyler ve onların yakınları ve konuya ilgi gösteren bireylerdir.

Kongre öncesinde Conference Basaglia ve La Collina Cooperativa Sociale ile iş birliği içinde ruh sağlığı kooperatifleri üzerine bir çalıştay (workshop) yapılacaktır.  Trieste’de ruh sağlığı hizmetlerinin toplum içinde organizasyonunda görev alan ve Permanent Conference for Mental Health in the World örgütünün kurucusu ve başkanı Giovanna Del Giudice ve La Collina Cooperativa Sociale temsilcilerinin öncülüğünde, ruh sağlığı kooperatifleri teorik ve pratik yönleriyle tartışılacaktır. Çalıştayın dili İtalyanca ve Türkçe olacak, İtalyan konuşmacıların anlatıları çevirmen eşliğinde izleyicilere anında aktarılacaktır.

Tarih: 29-30 Haziran 2019

Ayrıntılı bilgi:  //sdfkongre.org/ 

Yayın Tarihi: 21 Haziran 2019 Cuma 15:00
banner25
YORUM EKLE

banner26