Uluslararası Mobilya Tasarım Yarışması

2030’da Nasıl Yemek Yiyeceğiz? İstikbal Mobilya ve Türkiye Tasarım Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışma için son başvuru tarihi 20 Aralık'ta sonlanacak.

Uluslararası Mobilya Tasarım Yarışması

Gündelik davranışlarımız, yaşam alanlarımız ve sosyal pratiklerimizle birlikte nasıl evriliyor? Hızla değişen yapma çevre, yaşam biçimleri ve dijital dünya, yaşam alanlarımızı ve kullandığımız ürünleri nasıl etkileyecek?

Varolan kültürel davranışları, yaşamları ve deneyimlerimizi iyi tasarlanmış ürünler ve nesneler ile iyileştirebilir miyiz? Küçülen yaşam alanlarında birden fazla ihtiyaca cevap verebilecek nesneler kurgulayabilir miyiz?

Daha iyi bir Dünya geleceği için malzemesi, teknolojisi ve üretim yöntemi ile sürdürülebilir, geri dönüştürülmüş veya geri dönüştürülebilir nesneler tasarlayarak ekonomik ve ekolojik gelişmeye katkı sağlayabilir miyiz? Evrensel tasarım ilkelerini gözeten ve her bireyin yaşamını iyileştiren nesneleri nasıl ortaya çıkarabiliriz?

Furni-Tur Tasarım Yarışması; işlevsel, sürdürülebilir ve pratikliğin tanımını sorgulayan nesneler tasarlayarak bu soruların cevaplarını keşfetmeyi amaçlamaktadır. Bu yılki yarışma teması, yemek yeme pratiklerine ve kültürüne odaklanıyor. Yarışma ile yemek yeme alışkanlıklarımızla şekillenen yapma çevrenin mobilyalarını ve nesnelerini ortaya çıkarmayı hedefliyoruz.

Şartnameyi Oku

YORUM EKLE

banner36