Uluslararası Göç Filmleri Festivali

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenecek “Uluslararası Göç Filmleri Festivali” online olarak gerçekleştirilecek ve 50'den fazla film yer alacak.

Uluslararası Göç Filmleri Festivali

Göç ve göçmenler. Kültürel etkileri, medeniyete katkıları, adaptasyonları. Tüm bu süreçlerin beyaz perdeye yansıyan hikayeleri. Dünyanın en geniş kapsamlı tematik film festivali milyonlarca göçmene kucak açan Türkiye’nin ev sahipliğinde başlıyor.

Uluslararası Göç Filmleri Festivali Gaziantep'te yapılacaktı. Koronavirüs salgını sebebiyle dijital platforma taşındı. 50’den fazla film gösterilecek. Alanında uzman isimlerle atölyeler, sinema profesyonelleri ve sektörel konuklarla paneller yer alacak. İnternet üzerinden ,herkesin ziyaretine açık dijital sergiler ve konserler düzenlenecek.

Festivalin yarışma kısmında, en iyi uzun metraj Film 15 bin avro, en iyi kısa metraj film ile ilham verici senaryo 5 bin avro ile ödüllendirilecek.

Uluslararası Göç Filmleri Festivali, farklı etkinliklerle, göç olgusuna ayna tutmayı hedefliyor.

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenleniyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığı da katkı sağlıyor.

Dünyanın en geniş katılımlı tematik film festivali olma hedefiyle bu yıl ilki düzenlenen "Uluslararası Göç Filmleri Festivali", 14-21 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

Yayın Tarihi: 20 Mayıs 2020 Çarşamba 14:02 Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 14:06
banner25
YORUM EKLE

banner26