'Uluğbeyler: Turan Yazgan' belgeseli

Yapımcılığını Kültür Ocağı Vakfı, yönetmenliğini Murat Çeri'nin üstlendiği 'Uluğbeyler: Turan Yazgan' belgeselinin galası 20 Mayıs'ta İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde...

'Uluğbeyler: Turan Yazgan' belgeseli

Kültür Ocağı Vakfı (KOCAV), görsel çalışmalarına, belgesel dizisi “Uluğbeyler” ile devam ediyor. Belgesel dizisinin ilkinde Türk dünyasının korkut atası, ilim, kültür ve dava adamı Prof. Dr. Turan Yazgan anlatıldı.

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen "Uluğbeyler: Turan Yazgan" belgeseli, yönetmen Murat Çeri tarafından çekildi. Çekimleri, Türkiye ve Azerbaycan’da gerçekleştirilen 63 dakikalık belgesel 10 kişilik ekip tarafından bir yılda tamamlandı. Belgesel, Prof. Dr. Turan Yazgan’ın hayatını doğumundan yetişme sürecine, eğitiminden dava adamlığına kadar tüm ayrıntılarıyla görselleştiriyor.

Belgesel filmde, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Başkanı Közhan Yazgan, Azerbaycanlı şair Sabir Rüstemhanlı, sanatçı Esat Kabaklı’nın da aralarında bulunduğu Prof. Dr. Turan Yazgan'ın hayatına girmiş 26 farklı isimle röportajlar gerçekleştirildi.

Belgeselin galası 20 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00'de İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde başlayacak.

Yayın Tarihi: 06 Mayıs 2017 Cumartesi 10:27 Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2017, 10:27
YORUM EKLE

banner19

banner36