Türkiye Değer Ödülleri başvuruları başladı

Türkiye Değer Ödülleri'nin bu seneki ana teması sorumluluk olarak belirlendi.

Türkiye Değer Ödülleri başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi işbirliği ile 2015-2016 eğitim öğretim yılında, tüm Türkiye genelindeki özel ve resmi ortaokul ve orta öğretim kurumlarında öğrenimlerine devam eden öğrencileri kapsayan “Türkiye Değer Ödülleri”nin ana teması "Sorumluluk" olarak belirlendi.

“Türkiye Değer Ödülleri” ile öğrencilerde ve toplumda değerler konusunda farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek bilinç kazandırmak ve öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimini desteklemek amaçlanıyor.

Türkiye Değer Ödülleri iki ana kategoriden oluşuyor:

1. Türkiye Değer Ödülleri Değer Ödülü Kategorisi

“Değer Ödülü” kategorisinde okul yöneticileri veya öğretmenleri, "sorumluluk" değerini en güzel şekilde davranışları ile ortaya koyan öğrencileri tespit eder. Okul yönetici veya öğretmenleri tespit ettikleri öğrenci hakkında, öğrencinin bilgisi olmaksızın, öğrencinin sahip olduğu değeri nasıl sergilediğini, bu değeri davranışları ile nasıl ortaya koyduğunu anlatan bir metin ile okul müdürlüklerine başvurur.

2. Türkiye Değer Ödülleri Eser Ödülü Kategorisi

Sorumluluk değerini yansıtacak şekilde “Şiir, Hikâye, Resim, Kısa Film, Karikatür” dallarından herhangi birisinde öğrencilerin hazırlayacakları eserle yarışmaya katıldıkları kategoridir.

Başvuru Yeri ve Tarihi: Başvuruların okul müdürlükleri aracılığıyla www.turkiyedegerodulleri.com adresine en geç 15 Mart 2016 tarihine kadar yapılması gerekmekte.

Detaylı Bilgi: www.turkiyedegerodulleri.com

Yayın Tarihi: 05 Şubat 2016 Cuma 16:00 Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 16:00
YORUM EKLE

banner19

banner36