"Türkiye 3. Genç Yazarlar Kurultayı" toplanıyor

Türkiye Yazarlar Birliği gelecek vadeden 30 genç yazarı bir araya getiriyor.

"Türkiye 3. Genç Yazarlar Kurultayı" toplanıyor

Türkiye Yazarlar Birliği daha önce birincisini Ankara Kızılcahamam’da, ikincisini Yalova Çınarcık’ta gerçekleştirdiği Genç Yazarlar Kurultayı’nın bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Daha önce yapılan iki kurultayın birikimi üzerine inşa edilmesi planlanan 3. Genç Yazarlar KurultayıEdebiyatın Geleceği: Dijitalleşme, Gençlik ve Edebiyat temasıyla 3-5 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Türkiye 3. Genç Yazarlar Kurultayı’na, daha önce yazıları internet mecrasında, çeşitli basılı-süreli yayınlarda yayımlanan ya da edebiyatın herhangi bir türünde veya diğer düşünce alanlarında kitabı yayımlanan ve yaşı henüz 30’u geçmemiş herkes başvurabilir. Bu kurultayda genç yazarlarımız kendilerini ifade edebilecek ve yazdıklarını yayınlama imkânı bulabileceklerdir. Kurultaya katılan genç yazarlar aynı zamanda kendileri gibi güzel ülkemizin farklı yerlerinden gelen diğer genç yazarlarla tanışma fırsatını elde edebileceklerdir. Aynı zamanda bu kurultayda genç yazarlar usta yazarlarla bir arada bulunmanın ve farklı konularda kendilerinden istifade etmenin ortam ve imkanını da bulabileceklerdir.

ÖNEMLİ TARİHLER
➢ Herhangi bir yerde yayımlanmış deneme, öykü, şiir ve diğer yazıların gönderilmesi ve başvuru formunun doldurulması için son tarih: 19/04/2019

➢ Değerlendirme sonucunda kurultaya katılma hakkı kazanan genç yazarların ilanı: 24/04/2019

➢ Türkiye 3. Genç Yazarlar Kurultayı’nın icra edileceği tarihler: 3-4-5/05/2019
(Kurultayın gerçekleştirileceği yer kısa bir süre sonra duyurulacaktır.)

➢ Herhangi bir yerde yayımlanmış deneme, öykü, şiir ve diğer yazılarınızı gencyazarlarkurul[email protected] adresine Word dosyası olarak gönderiniz.

Başvuru için: //www.tyb.org.tr/turkiye-3-genc-yazarlar-kurultayi-toplaniyor-37846h.htm

Yayın Tarihi: 08 Nisan 2019 Pazartesi 21:00 Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 23:28
YORUM EKLE

banner19

banner36