Türk ve Dünya edebiyatları arasında etkileşimler

Zonguldak’ta 8-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında 'II. Uluslararası Türk ve Dünya Edebiyatları Arasında Etkileşimler' adlı bir bilgi şöleni düzenleniyor.

Türk ve Dünya edebiyatları arasında etkileşimler

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, Zonguldak’ta Bülent Ecevit Üniversitesi’nin işbirliğiyle “II. Uluslararası Türk ve Dünya Edebiyatları Arasında Etkileşimler” adlı bilgi şöleni düzenliyor. Şölen, 8-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında Zonguldak’ta üniversite salonlarında gerçekleşecek. Toplantıda, Türk edebiyatının, karşılıklı etkileşim içinde bulunduğu diğer edebiyatlarla ilişkisini konu edinen tebliğler sunulacak.

Sempozyumun genel amacı, Türk edebiyatının etkileşime girdiği diğer edebiyatlarla olan ilişkilerinin, karşılıklı etkileşim alanlarının, bu konularda yapılmış inceleme ve araştırmaların ortaya konularak tartışılmasını ve araştırmacıların tanışıp bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamak. Böylelikle, edebiyat bilimi yöntemleriyle ortaya konulacak mukayeseli çalışmalar üzerinden, tarihten bugüne kültürler arasındaki benzerlik, farklılık ve etkileşimlerin tespit edilip bu alandaki bilimsel birikimin paylaşılmasıyla evrensel barışa dair insanlığın ortak geniş görüşlülük arayışlarına katkıda bulunmak da amaçlanmaktadır.

Türk ve Dünya Edebiyatları Arasında Etkileşimler” bilgi şölenine yurt içinden ve yurt dışından 50 bilim insanının katılması bekleniyor.

Sempozyum program akışına ulaşmak ve daha ayrıntılı bilgi için  http://tudeas.beun.edu.tr/ adresine tıklayınız. 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2014, 10:18
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26