Temel Görsel Tasarım Eğitimi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde, "Reza Hemmatirad ile Temel Görsel Tasarım" dersleri devam ediyor.

Temel Görsel Tasarım Eğitimi

"Animasyonu anlatmaya gerek var mı? Son yıllarda adından söz ettiren büyük animasyon projelerini büyük küçük hepimiz hayranlıkla izledik. Teknolojinin gelişmesi animasyonların da gelişmesine imkân sağladı. İnternet ve akıllı telefon sayesinde animasyon her yere girdi. Reklam sektörünün temel taşlarından biri artık animasyon. Eğitim sektörü de animasyonu giderek daha fazla kullanıyor. Medya ve sinema sektörü ise animasyonun en güçlü olduğu alanlardan biri.

Bu genişlemeye paralel olarak animasyon sektörünün eleman ihtiyacı doğal olarak arttı. Özellikle oyun sektöründe önemli başarılara imza atan yerli firmalar sayesinde devlet dijital içerik sektöründeki potansiyeli fark ederek bu sektöre destek vermeye başladı. Uzun zamandır hayalini kurduğumuz Animasyon Okulu projesi de İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği sayesinde hayata geçiyor!

Animasyon eğitimi veren tüm eğitim kurumlarını inceledik: Yurt içinde ve yurt dışında üniversite, online eğitim, özel okullar, kurslar… Hepsinin eksilerini ve artılarını değerlendirdik. Sektördeki firmalardan fikir aldık. En etkili, en verimli şekilde ve hızlıca sonuca ulaştıracak bir program hazırladık.

Animasyon Okulu kapsamında 12 ay boyunca katılımcılara animasyon üretme konusunda kapsamlı bir eğitim verilecek. Temel düzeyde animasyon aşamalarını a’dan z’ye anlatacağımız eğitim sürecimizde canlandırma konusuna biraz daha fazla ağırlık verilecek. Animasyon üretiminde pek çok alt bölüm var. Burada alacağınız eğitim sayesinde tüm konu başlıklarını görecek ve bunlardan yatkın olduğunuz konulara yönelmeniz mümkün olacak.

Eğitim sonucunda projenin bir çıktısı olarak 4 animasyon filmi üretmeyi amaçladık. Ayrıca eğitim kapsamında ilgili herkese açık olarak 5 farklı başlıkta seminer ve söyleşi programı düzenlenecek.

Eğitim sırasında temel sanat bilgilerinden oyunculuğa, görsel anlatım dillerinden ses ve müziğe ve işin felsefesine kadar pek çok tamamlayıcı eğitim de alacaksınız ve tüm bunları gerçek bir animasyon filmini üretirken gerçekleştirmiş olacaksınız.

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın mali desteği sayesinde okulumuzda yapılan eğitim ÜCRETSİZ olacaktır."

Kaynak: istanbultasarimmerkezi.org

YORUM EKLE

banner36