Süreyya Operası Kahve Konserleri perdesini İstanbul Oda Orkestrası için açacak

Kurukahveci Mehmet Efendi desteği ile gerçekleştirilen Kahve Konserleri’nde bu hafta, Süreyya Operası Kahve Konserleri 9 Mayıs Pazartesi günü perdesini İstanbul Oda Orkestrası için açacak.

Süreyya Operası Kahve Konserleri perdesini İstanbul Oda Orkestrası için açacak

1871 yılından bu yana kahve üretimine bir sanat gibi yaklaşan Kurukahveci Mehmet Efendi Süreyya Operası Kahve Konserlerine desteğini sürdürüyor. Süreyya Operası, Kahve Konserleri kapsamında 9 Mart tarihinde İstanbul Oda Orkestrası’nı ağırlayacak. Orkestranın şefliğini Rengim Gökmen üstlenirken Piyano Sanatçısı Gülru Ensari’de özel bir performans sergileyecek.

 

60 dakika boyunca aralıksız devam edecek konserin ilk eseri L.V.Beethoven Piyano Konçertosu No.4, Sol Majör, Op.58 olacak. Konser A. Dvorak Yaylı Çalgılar için Serenad, Mi Majör, Op.22 ile devam edecek.

 

Türk kahvesini gelecek nesillerle buluşturma hedefi ile hareket eden Kurukahveci Mehmet Efendi’nin 150. yılına özel olarak hazırladığı “Kurukahveci Mehmet Efendi Mahdumları’nın 150 Yılı” kitabı da, Süreyya Operası’nda müzik severlerin beğenisine sunulacak.

 

YORUM EKLE