banner17

Sultan II. Abdülhamid anılacak

Sultan II. Abdülhamid 10 Şubat'ta düzenlenecek bir dizi programla anılacak.

Sultan II. Abdülhamid anılacak

Sultan Abdülhamid’i vefat yıldönümünde anma programlarının 4.sü, istisnasız olarak düzenlendiği tarih olan 10 Şubat’ta yapılacak. Her 10 Şubat gününde sabahın erken saatlerinde Sultan Abdülhamid Han’ın Divanyolu’ndaki türbesinde yapılan program bu sene türbenin restorasyonda olması sebebiyle Beşiktaş Ertuğrul Tekke Camii’nde düzenlenecek. Sultan Abdülhamid’in mürşidi olan Muhammed Zafiri hazretleri için yaptırmış olduğu tekke camiindeki programa Barbaros Hayreddin Paşa Türbesi’nde buluşularak geçilecek. Arzu edenler doğrudan Ertuğrul Tekke Camii’ne de gelebilirler.

Saat 10:30’da başlayacak programa Osmanoğlu hanedanının ileri gelenlerinden Sultan Abdülhamid’in torunu Harun Osmanoğlu ve diğer hanedan mensupları da iştirak edecekler. Camide yapılacak programda organizasyonu sağlayan Ömer Faruk Deliktaş’ın konuşmasının ardından Marmara İlahiyat Camii imam hatibi Hasan Lütfi Ramazanoğlu ve diğer imam hatipler Kuran-ı Kerim kıraatında bulunup ardından Mevlid okuyacaklar.

Öğle namazı akabinde Sultan 2.Abdülhamid’in Cuma selamlığında kullandığı kokuyu üreten ve patentini alan Bihter Türkan hanım katılımcılara bu kokudan ikram edecek.

Sultan Abdülhamid’in de lokumlarını oradan yediği rivayet edilen Malatya Pazarı’ndan lokum ikram edilecek. Ve bunun haricinde katılımcıları güzel süprizler beklemekte.

Gelecek olanlardan sadece Sultan Abdülhamid Han’ın aziz ruhuna Yasin-i şerifler ve hatimlerle gelmeleri isteniyor. Camideki program akabinde Yıldız Sarayı gezisi düzenlenecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 11:00
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20