Söylenecek Çok Şey Var! / Ulaş Bakır'ın ilk solo sergisi başlıyor!

Aktivist resim sanatının yeni akım dışavurumcu temsilcilerinden biri olan ve sıra dışı eserleriyle dikkat çeken Ulaş Bakır’ın heyecanla beklenen ‘’Söylenecek Çok Şey Var / So Much Things To Say” isimli ilk kişisel sergisi, yaratıcı tasarımcı Aslı Jackson’ın kreatif direktörlüğünde 14 Eylül'den itibaren Gama Art Gallery'de başlıyor!

Söylenecek Çok Şey Var! / Ulaş Bakır'ın ilk solo sergisi başlıyor!

Görülmemiş, bilmediğimiz, hayal ürünü karakterleri tuval, ahşap gibi farklı materyaller üzerine resmeden Yugoslav kökenli soyut resim sanatçısı Ulaş Bakır, eserlerinde genellikle bebeğin dünyaya geliş anını ve ana rahminden hayata kafadan giriş yapmasını betimliyor. Sonrasında da bu özgün anime karakterler, kimlik arayışlarına devam ediyorlar. Bakır’ın eserlerinin en çarpıcı ortak noktası oyunsu bir sanatsal ifade olarak karakterlerin ağızlarının oldukça büyük olması. Bu da bir başka açıdan “Söylenecek Çok Şey Var” demek...

Aykırı tarzı ile dikkat çeken Bakır, tablolarının yanı sıra moda tasarımcısı Aslı Jackson’dan aldığı ilhamla bir ileri dönüşüm ve sıfır atık destekleyicisi olarak her biri “tek”/ “biricik” olan giyilebilir sanat ürünleri de tasarlıyor. Ünlü isimlerin sahne ve klip kostümlerini hazırlıyor. Gözden çıkarılmış giysiler gibi, mobilyalar ya da bazen bir duvar da sanatçının tuvaline dönüşebiliyor. 

‘’Söylenecek Çok Şey Var / So Much Things To Say” isimli sergi 14 Eylül-09 Ekim süresince Pazar- Pazartesi günleri hariç her gün 13:00-19:00 saatleri arasında hijyen tedbirlerini almış olan Gama Art Gallery’de izlenebilir.   

Yayın Tarihi: 10 Eylül 2021 Cuma 16:50
YORUM EKLE

banner19

banner36