Siyer Vakfı Hicri 1441 yılını aile yılı ilan ediyor

Siyer Vakfı, ailenin kurulması ve korunmasına katkı sağlamak maksadıyla Hicri 1441 yılını ‘Aile Yılı’ olarak ilan ediyor.

Siyer Vakfı Hicri 1441 yılını aile yılı ilan ediyor

Bu yıl içerisinde Siyer Vakfı, bir taraftan ailenin kurulmasına, diğer taraftan ailenin korunmasına dair çalışmalar yapacak, bu önemli alanda kendine düşen sorumluluğu yerine getirmeye gayret edecek.

“Dünyadaki Cennet Aile” serlevhası altında yıl boyunca yapılacak olan çalışmalardan bazıları şöyle:

Aile Medresesi

Ailelerimizi cennetin dünyadaki bir şubesine çevirme adına bilinçlenmeye gayret edilecek olan Aile Medresesi kapsamında Muhammed Emin Yıldırım’ın “Nebevî Örneklikte Aile”, Şerafettin Kalay’ın “Aile Fıkhı” ve alanında uzman akademisyenlerin konuk olacağı “Bir Müessese Olarak Aile” konferansları gerçekleştirilecek.

Yurtiçi ve Yurtdışı Konferanslar

Muhammed Emin Yıldırım’ın “En Büyük Nimet Aile” serlevhası altında gerçekleştireceği konferanslar ile günümüzde kurulması her geçen gün geciktirilen ailenin, kurulması ve korunması adına sorumluluklarımız konuşulacak. En Büyük Nimet Aile programları Hicri 1441 Aile Yılı boyunca yurtdışı ve Anadolunun çeşitli illerinde halka açık olarak düzenlenecek olan konferanslarla icra edilecek…

Cennet Bizim Evimizde

Cennet Bizim Evimizde programları ile aile gibi önemli bir kurumu idame ettirebilme adına Kur’an ve Sünnet çerçevesinde bilinçlenme hedefleniyor.

Aile Danışmanlığı Konferansları

Hicri 1441 Aile Yılı programları kapsamında Siyer Vakfı Hanımlar Komisyonu tarafından hanımlara özel bir dizi konferans düzenlenecek. Gerçekleştirilecek programlarla eşlerin birbirlerine karşı sorumlulukları, akraba ilişkileri, ebeveynlerin çocuklarıyla iletişimi gibi aileye dair birçok konuda bazı temel kaideleri konuşarak, cennetin şubesi evlerimiz için bilinçlenmeye gayret edilecek.

Sümeyra b. Ubeyd Hanım Akademisi

Ankara Siyer Derneği’nde düzenlenecek olan ve 22 dersten oluşan programda çocuk psikolojisinden evliliğe, aile psikolojisinden doğuma ve emzirmeye kadar birçok konuda hanımların desteklenmesi ve geliştirilmesi hedeflenmekte.

Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması

Siyer Vakfının Efendimiz’e (sas) ithaf ettiği ve Hz. Peygamber’e (sas) ithaf edilmiş olmasıyla Türkiye’de ve dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışmasının bu seneki teması, Hicri 1441 Aile Yılı münasebetiyle “Aile” olarak belirlendi.

Siyer Yayınları tarafından hazırlıkları tamamlanarak yayımlanan Aile temalı matbu eserlerin yanı sıra, yıl boyunca icra edilecek tüm programlar dijital ortama aktarılarak www.siyertv.com internet sitesi üzerinden ilgililerin istifadelerine sunulacak.

Yayın Tarihi: 25 Eylül 2019 Çarşamba 14:00
YORUM EKLE

banner19

banner36